Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníArt Deco v Galerii 22

03.10.2010   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nová Art Deco galerie, jediná svého druhu v České republice, sídlí v Husitské ulici v centru Prahy. Výstavní a prodejní Galerie 22 nabízí nejen originální Art Deco design nábytek, ale také dobové interiérové doplňky a obrazovou galerii.

Tu orientovanou na 20. a 30. léta minulého století. Unikátní je množství prvotřídně zrestaurovaného mobiliáře z dob první republiky, a také starožitného nábytku z období biedermeieru, ampíru i baroka. Galerie nabízí kompletní zákaznický servis, včetně využití vysoce ceněné, profesionální restaurátorské dílny.

Majitelé Galerie 22, dlouholetí sběratelé a znalci umění Petr Smaha a Pavel Feigl, shromáždili rozsáhlý soubor skvostného Art Deco nábytku pocházejícího z prvorepublikové doby. Nabídka obsahuje i celé interiérové komplety jak českého Art Deca, tak z Francie a zemí Beneluxu. Ve zdejší restaurátorské dílně byla vyvinuta speciální technologie lakování, která dává vyniknout největším přednostem Art Deco nábytku: kresbě dýhy vzácných dřevin, modernistickému designu a excelentnímu zpracování. Luxusní nábytek tak získá vysoký lesk a zároveň je chráněn před poškozením při každodenním užívání. Díky schopnosti sloučit kvalitu starých mistrů s moderními technologiemi se vzácný starožitný nábytek z předmětu sběratelského zájmu a bezpečné investice stává plnohodnotnou součástí interiéru, kde plní dekorativní i praktickou funkci.

„Art Deco, to je krása, elegance, lehkost, blahobyt... Art Deco zosobňuje to nejlepší z nezapomenutelných 20. let minulého století, let, kterým nostalgicky říkáme staré dobré časy. Kdo by si je nechtěl připomenout? Obklopit se dnes nábytkem z té doby znamená nadechnout se povznášející atmosféry a nespoutané energie. Právě nábytek je totiž považován za jeden z nejvýraznějších hmatatelných odrazů Art Deca, který přetrval až do dnešních dnů,“ říká Petr Smaha.

Galerie 22 poskytuje profesionální poradenství ve věci bezpečných investic do umění, orientaci v tomto atraktivním, leč pro laiky mnohdy nečitelného segmentu trhu. Galerie dlouhodobě spolupracuje s aukčními síněmi a obchodníky z celého světa. Součástí nabídky jsou rovněž návrhy zařízení interiérů podle individuálních požadavků klientů, zapůjčení reprezentativního nábytku z 20. let pro potřeby filmových, divadelních a dalších projektů.

Zdroj textu www.2media.cz ,fotografií www.galerie22.commajitelé Petr Smaha a Pavel Feigl


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0271 s