Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 7.12.2023, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13628
Komentářů: 11402


MěřeníNa co do kina - 40. týden

04.10.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Opět porce krvavých hororů do premiérových kin. K tomu téměř horové vyrovnání s Němci na konci války a řešení vztahu mezi milenci - to jsou filmy, které najdete v kinech od 7. října.


PIRAŇA 3D
Po nenadálém zemětřesení se z vody ospalého jezera Victoria začnou vynořovat prehistorické lidožroutské ryby a ohrožovat místní obyvatele. Že teče a stříká přitom krev je nabíledni. Potřebujete více? Pak se podívejte na obrázek (a ten jsme vybrali z těch nejkrotších). Další (už nadbytečný) horor - prý tentokrát i s trochou humoru - uvádí Bontonfilm.
*****************************************
SCAR 3D
Malé americké městečko. &Sestnáct let po tom, kdy mladá dívka zabila zaměstnance místní márnice, podezřelého ze sériových vražd na -náctiletých, opět dochází k tajemným vraždám...Více vám internetové stránky společnosti Go Crazy, která film do kin uvede, neprozradí. Takže více až v kině, pokud budetete mít zájem.

***********************************************
HABERMANNŮV MLÝN (Habermann’s Mill)
Legendární režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy a spolu vytvářely nesmazatelnou krvavou stopu. Jednou z obětí dějin psaných vítězi měl být i německý průmyslník Habermann, který žil s rodinou na severní Moravě. Okolnosti jeho konce zůstávají dodnes nejasné. Filmový příběh se jeho životním osudem pouze volně inspiroval, ale paradoxy nejšílenějších let dvacátého století prezentuje hrůzně dokonale. V česko-německo-rakouské koprodukci uvidíte, že samozvaným soudcům a katům jde spíš o německý majetek nežli o spravedlnost. Předlohou filmu byl román Josefa Urbana, hlavní postavu sympatického mlynáře Habermanna vytvořil Mark Waschke, jeho nejbližšího přítele Březinu si zahrál Karel Roden. Uvádí Bontonfilm.
****************************************
NA.CESTĚ (Na putu)
Na "putu“ v bosenštině znamená být na cestě někam. Má to však i duchovní význam, který odkazuje k hledání vnitřního já nebo k osobě, jež se rozhoduje o něčem velmi důležitém, o zásadním životním kroku. Před podobným zásadním rozhodnutím stojí zamilovaný pár Amar a Luna, kteří jsou na stejné cestě, na jedné „vlně“. Milují se a touží po dítěti. Jejich cesty se však začnou radikálně rozcházet poté, co Amara změní fundamentalistická komunita, do níž ho zavlekl Bahrija, starý parťák z vojny. Protože Amar právě ztratil zaměstnání, tak mu tento ortodoxní muslim nabídne dobře placenou práci počítačového lektora v letním táboře, z něhož se vyklube od světa odříznutá wahhábovská komunita. Luně se nezdá ani Bahrija, ani jeho žena, celá zahalená v černé burce. Právě ta se nakonec stává Luninou průvodkyní po podivném táboře v idylické krajině na břehu jezera, kde se všichni oslovují bratře a sestro, kde neexistují cigarety, alkohol ani mobilní telefony.

Film natočila v koprodukci Bosna a Hercegovina, Rakousko, Chorvatsko režisérka Jasmila Žbaničová, jejíž první film GRBAVICA získal nejen Zlatého medvěda v Berlíně a Velkou cenu poroty AFI ale také srdce diváků doma i u nás. Jak říká Ivo Andrle ze společnosti Aerofilms, která film do kin uvádí: "Jasmila...dokázala v čem je její síla - pozoruje život v Sarajevu a dokáže v každodenních situacích nalézt aktuální univerzální témata, která pak ve filmu odvypráví velice civilním a jednoduchým způsobem. Proto věříme, že s filmem NA CESTĚ máme opět šanci potěšit slušnou řádku českých filmových diváků."
Foto: bontonfilm.cz, fdb.cz, film.onet.plKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0496 s