Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníVelká rodina Nickyho Wintona startuje na plátna kin

06.01.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Režisér Matej Mináč dokončil finální práce na novém celovečerním dokumentárním filmu s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina. Přinášíme o horké novince další informace.

Slavnostní, světová premiéra filmu je ohlášena na 20. ledna 2011 a uskuteční se v Praze, v Kongresovém centru. Z různých koutů světa přijede několik zachráněných „Wintonových dětí“, účast přislíbil dokonce sám 101letý sir Nicholas Winton, těší se.

Po filmech Všichni moji blízcí (1999), Nicholas Winton - Síla lidskosti (2002), který získal International EMMY AWARD za nejlepší dokumentární film, tak Nickyho rodina definitivně uzavírá cyklus wintonovských filmů. Tajemství záchranné akce, která nemá v novodobé historii obdoby, je konečně plně odhaleno. V hraných rekonstrukcích ožívají nově objevené příběhy zachráněných českých dětí a sira Nicholase Wintona. V roli maminky jednoho z dětí exceluje Klára Issová, mladého Wintona si zahrál Michal Slaný.

„Přál bych si, aby emocionalita Wintonova příběhu, její katarzní efekt, podnítil diváky, především mladé lidi, kteří ještě nezanevřeli na ideály, aby se zamysleli a možná vykonali alespoň jeden malý dobrý skutek. Věřím, že film může být jakýmsi startovacím blokem, s jehož pomocí se to dobré, co v nás je, dostane na povrch...,“ říká režisér Matej Mináč.

Zároveň s premiérou se proto rozjíždějí webové stránky www.nickysfamily.com určené všem členům největší rodiny na světě – Nickyho rodiny. Patří do ní nejen tisíce lidí, kteří za svůj život vděčí Nicholasi Wintonovi, ale všichni ti, kteří chtějí něco pozitivního vykonat pro druhé. Na těchto stránkách najdou inspiraci i konkrétní příběhy či formy pomoci.
Zdroj textu i plakátku k filmu PR agentura 2 mediaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0265 s