Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


MěřeníMáte po Silvestru překyselený organizmus?

03.01.2011   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V našem těle probíhá na buněčné úrovni neustále obrovské množství chemických reakcí. Pro jejich správný průběh je potřebné mírně zásadité prostředí. Změny ve stravovacích návycích však často příliš zatěžují organizmus kyselými látkami, což vede k překyselení organizmu. Náš metabolizmus tak musí věnovat zvýšené úsilí vyrovnání této dysbalance, což vede často k vyčerpání a různým poruchám.

Pro správnou funkci látkové výměny uvnitř těla musí být zachována tzv. acidobazická rovnováha, t.j. rovnováha mezi kyselými a zásaditými metabolickými zplodinami. Fyziologická hodnota pH krevní plazmy je přibližně 7,35–7,4 a pro udržení této hodnoty je organizmus vybaven složitými regulačními mechanismy. Tyto vytvářejí tzv. nárazníkový – pufrovací – systém, který dokáže vyrovnávat výchylky na obě strany. S postupujícím věkem se však tyto automatické procesy oslabují a vyčerpávají a objevuje se tendence k vývoji acidózy (překyselení). Přispívá k tomu též nadměrná konzumace tzv. kyselinotvorných potravin. Je proto vhodné a účelné v případě vzniku některých onemocnění, zejména chronických, ale především při předcházení těmto onemocněním, podpůrně podávat přípravky a doplňky stravy s obsahem alkalizujících (zásaditost podporujících) minerálních solí a extraktů z vybraných bylin s léčivými účinky.

Překyselení organismu - možné projevy

Posun hodnoty pH krve do kyselé oblasti (tj. k hodnotám 6,8 a nižším) se často spojuje s rozvojem celé řady nepříznivých zdravotních stavů a nemocí (jako např. různé nespecifické záněty, migrény, únava a pod). Příčinou tohoto jevu - překyselení organizmu - je především příjem kyselinotvorných látek potravou (velké množství bílkovin, nasycených mastných kyselin; bílý rafinovaný cukr), velké zatížení organizmu stresem, kouření cigaret a nadměrná konzumace alkoholu. K překyselení organizmu mají též sklon osoby postižení vleklými chorobami, dlouhodobě upoutaní na lůžko, starší osoby a osoby na narušenou střevní mikroflórou.

Překyselení organizmu (acidóza) v konečném důsledku může přispívat k odvápnění kostí a vaziva, ateroskleróze (kornatění cév), revmatismu, artróze, dně, jako též k různým nespecifickým trávicím problémům, kožním problémům (záněty, ekzémy, akné, mykózy a pod).

Komu prospěje alkalizace krve?

Z užívání alkalizujících solí minerálů v kombinaci s extrakty z vhodných léčivých rostlin mají prospěch všichni ti, kteří se aktivně zajímají o své zdraví a jeho zachování. Tyto látky pomáhají při obnově přirozených podmínek a adjuvantně (jako přídavek) při kožních onemocnění (nadměrná potivost, ekzém, mykózy, lámavé nehty a vypadávání vlasů), při předcházení karcinomu prostaty, při zvýšené funkci štítné žlázy, poruchách menstruačního cyklu a imunity, při neplodnosti, cukrovce a zvýšené koncentraci cholesterolu, při svalových křečích a bolestech. Upravují též překyselení žaludku, odstraňují zápach z úst a pomáhají při parodontóze.

Překyselení a možnosti alkalizace

Podávání zásaditých minerálních solí se doporučuje obecně lidem nad 50 let, osobám trpícím řídnutí kostí (osteoporózou), chronickými zánětlivými chorobami, s vysokým příjmem bílkovin potravou, s nízkokalorickou dietou, kuřákům a lidem se značnou fyzickou zátěží (těžce tělesně pracující, sportovci). V současnosti je podávání alkalizujících substancí též velmi vhodné u osob vystavených nadměrnému pracovnímu vypětí a stresu. Nabídka doplňků stravy určených k alkalizaci překyseleného organizmu je v současnosti pestrá.

Nevíte co koupit? Výrobků je spousty. Například GUNA®-BASIC k detoxikaci a drenáži organismu obnovuje acidobazickou rovnováhu v těle.
Ikonka: faqs.org
Přípravek: www.inpharm.cz
Text pressweb/inpharm 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0437 s