Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníHarry Waters, The Wall Live a české jazzové elity k tomu

24.01.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máme se nač těšit. V dubnu 2011 se Harry Waters vrací do Prahy v rámci tour The Wall Live, kde vystupuje po boku svého otce Rogera Waterse. Kromě boření zdí však tohoto výborného instrumentalistu čeká vlastní tour zvané Harry Waters & Friends. Během něj v Praze odehraje hned dva exkluzivní jazzové koncerty v doprovodu špičkových českých muzikantů.

Jméno Harryho Waterse není českému publiku vůbec cizí. Již na dvou turné (In The Flesh tour 2002 a The Dark Side Of The Moon tour 2007) ho mohlo obecenstvo vidět v Praze se svým otcem. V roce 2009 si ho Filip Benešovský pozval jako speciálního hosta pro multimediální mega show The Wall 2009, kterou sledovala plná O2 arena. V březnu roku 2010 Harry Waters Quartet vystoupil během vyprodaného finálového večera na mezinárodním festivalu Jazzinec v Trutnově. Nyní, v dubnu 2011, se Harry Waters vrací do Prahy. Kromě avizovaných koncertů The Wall ho však čeká i jazzové tour. Dva exkluzivní jazzové koncerty v doprovodu špičkových českých muzikantů odehraje Harry Waters 14. dubna v kavárně Potrvá na Praze 6 a 17. dubna v pražském klubu Jazz Dock na břehu Vltavy, kde vystoupí i speciální hosté. Již nyní je možné zakoupit vstupenky na oba koncerty, na první vystoupení je předprodej v kavárně Potrvá, na druhý koncert se koná předprodej v klubu Jazz Dock. Ceny vstupenek se pohybují od 200 – 250 Kč.

Po boku talentovaného londýnského pianisty na obou koncertech vystoupí přední muzikanti české jazzové scény: saxofonista Jakub Doležal, na kontrabas zahraje Jan Greifoner a za bicí soupravu usedne Filip Jeníček. Na druhém vystoupení se pak návštěvníci mohou těšit na speciální hosty v podobě slavného baskytaristy Filipa Benešovského a zpěvačky Lady Soukupové.

Čtyřiatřicetiletý Harry Waters se narodil do hudební rodiny. Dětství strávil obklopen muzikou kapely Pink Floyd, kde jeho otec Roger Waters byl po dlouhá léta lídrem této rockové ikony. Hudební začátky mladého muzikanta se tedy dostavily již ve věku osmi let, kdy se poprvé setkal s pianem a osvojil si základy hry na něj. Během dospívání si pak vyzkoušel hraní v metalových, popových či funkových seskupeních. Ve svých dvaceti letech však propadl kouzlu jazzu. Ovlivněn tvorbou světových jazzových velikánů v podobě Oscara Petersona či Keitha Jarretta, našel cestu, která je mu nejbližší. Po angažmá z The Ozric Tentacles, Marianne Faithfull a Rogerem Watersem, si Harry založil vlastní jazzový kvartet. Obklopil se významnými jazzovými muzikanty, jako jsou izraelský kontrabasista Yaron Stavi či australský saxofonista Brandon Allen. V loňském roce si i české publikum mohlo poprvé vychutnat kouzlo autorského old school jazzu v podání dreadovaného pianisty a jeho kolegů. Rok 2011 však přinese hned dva jazzové koncerty tohoto muzikanta v Praze. Během dvou unikátních vystoupení návštěvníci uslyší vlastní tvorbu Harryho Waterse i průřez nezapomenutelnými světově proslulými jazzovými skladbami. Nenechte si ujít tento jedinečný jazzový svátek.


14.4.2011 – 20:00 Potrvá, Praha – Harry Waters & Friends
17.4.2011 – 22:00 Jazz Dock, Praha – Harry Waters & Friends + special guests


Zdroj a více informací: www.danyhella.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s