Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníMandrage stoupají na Žebřík. Nominaci už mají

09.02.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tradiční hudební anketa Žebřík, která se koná v Plzni, zveřejnila své nominace. Mezi pět nominovaných v kategorii Skupina roku 2010 posunuly hlasy fanoušků i plzeňskou kapelu Mandrage. Finálové hlasování odstartovalo 1. února a hlasovat se bude do konce měsíce.

Kapela Mandrage sbírá hudební ocenění jako známky. Jen v loňském roce jim nad pomyslným krbem přibylo několik sošek. Prvenství získali v cenách nejsledovanější české hudební televize TV Óčko v kategorii Skupina roku, zvítězili i v kategorii Objev roku na slovenské hudební televizi Musiq1. Na druhé místo v kategorii Skladba roku se zařadili v populární české anketě Slavík a stejnou trofej si odnesli i v cenách Akademie populární hudby Anděl, obě kluci získali za píseň „Hledá se žena“ z roku 2009.

K nominaci v anketě Žebřík 2010 řekl bubeník Matyáš Vorda: „My jsme rádi za každou cenu a za každou nominaci, protože je vidět, že za námi fanoušci stojí.“ O tom, že se nejedná o podporu pouze virtuální, hovoří u Mandrage plné kluby a koncertní sály.

Fanoušci kapely mohou hlasovat až do konce února, a to pomocí SMS ve tvaru ZB 1 D 2 na telefonní číslo 900 06 09. Slavnostní vyhlášení soutěže bude 4. března od 20 hodin v DK Inwest Plzeň. Jedno je jisté. V zasmrádlých vodách české pop music se třpytivé štiky často neprohánějí. A když už ano, lapají starostlivě po kyslíku a na těžce odlehčené sloganovité texty jim už nezbývá dech. Ale s tím se potýká leckdo ve světě. O to víc těší, že ne všichni.

Hudební anketu Žebřík vymyslel a pořádá každý rok časopis Rockpop. V době všech možných anket zdánlivě plácnutí do vody. Jenže kluci ze jmenovaného časopisu to pobrali jinak. Vsadili na posluchače samé a to se jim vyplatilo. Ono totiž hlasování různých akademiků bylo někdy silně lobbystické a naše nejstarší anketa tohoto žánru, Slavík, která rovněž stojí na hlasování posluchačů, je zase profláklá divným průběhem hlasování. Čert ví.

Zdroj textu i fotografie Katarína Straková, Madree promotionKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: pavlina - 27.12.2012 - 14:15

mandrage
Mandrage jsou nej

Od: Barbora - 31.1.2013 - 19:48

Miluju MANDRAGE ;*
Miluju je..... dala jsem jim hlas.. :)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0242 s