Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.11.2023, svátek má Ondřej 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13620
Komentářů: 11402


MěřeníTV tip - CANDY - milostný trojúhelník - on, ona a herák

11.03.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Že drogy jsou cesta přes ráj do pekla, není asi nutné připomínat. Také filmaři se už drahně let činí, aby drogovou tématiku a to, co užívání drog udělá z krásných, nadějných mladých lidí trosky, věrně a varovně zachytili. Ne vždy je to na úrovni a ne vždy seriózní. Mezi vážný příspěvek k tématice patří australský film CANDY.

Dalo by se říci, že to byly kdysi idylické časy. Ještě v roce 1967 byla cesta do rauše pomocí LSD ve filmu TRIP, kterou podnikají Peter Fonda a Dennis Hopper "krásným" dobrodružstvím, které jste skoro mohli závidět. Dnešní filmy už zdrsněly a drogovou závislost líčí v temných konturách až s naturalistickou věrností. Vypusťme pitomosti jako třeba KDO HULÍ, TEN UMÍ a připomeňme jen pár nejznámějších "vážných" filmů jako MY DĚTI ZE STANICE ZOO, TRAINSPOTTING či REQUIEM ZA SEN, z českých snímků pak stačí připomenout třeba ANDĚL EXIT či KATKA.

CANDY hrdinka australského filmu,který nyní můžete zhlédnout v televizi, je krásná mladá studentka malířství (Abbie Cornish). Právě prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (Heath Ledger). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Aby rozkoš vystupňovali, aby našli nespoutanost, po níž touží, sáhnou po heroinu. A je z toho "milostný trojúhelník - on, ona a herák", jak se vyjádřila producentka Margaret Finková. Začátek je krásný ráj, ale brzy se ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, protože heroin je drahý a na řadu přicházejí typické atributy podobné životní cesty - krádeže,podvody nebo ponižující prostituce. Ve chvíli nejhorší je připraven pomoci otcovský profesor biochemie, homosexuál a "rekreační výrobce drog" Casper (Geoffrey Rush). Další si dovedete představit - zoufalí rodiče, těhotenství, změna psychiky, pokus o odvykací kůru. Ale sestup do pekel pokračuje...

Základem filmu Candy se stala stejnojmenná kniha australského spisovatele Lukea Daviese, která posbírala několik cen a v Evropě a Austrálii si brzy získala kultovní status. Film natočil režisér Neil Armfield, známý v Austrálii dosud jako divadelník.

Heatha Ledgera /PŘÍBĚH RYTÍŘE. PLES PŘÍ&SER, PATRIOT, LEGENDY Z DOGTOWNU, ZKROCENÁ HORA/ Armfield zpočátku do filmu nechtěl. Když však zhlédl jeho výkon ve filmu PLES PŘÍ&SER tak ho herec přesvědčil, že dokáže díky svému talentu ztvárnit i temné, provinilé a zranitelné postavy. Po setkání v Praze, kde Ledger pracoval na filmu KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ, herec nabídku přijal.

Do titulní role Candy filmaři hledali mladého andílka. Povahu této filmové postavu autor námětu a scénárista Luke Davies charakterizuje jako „znepokojující kombinaci síly a křehkosti, živenou divokou a nebezpečnou energií.“ Výběr dnes 29leté Abbie Cornishové považují tvůrci za šťastný tah.

A Geoffrey Rush - ten nezklame nikdy. Vzpomeňme alespoň některé jeho role - ZÁŘE, LANTANA, KRÁLOVNA ALŽBĚTA, QUILLS - PEREM MARKÝZE DE SADE (nominace na Oscara), FRIDA či NESNESITELNÁ KRUTOST
Foto: csfd.cz, theage.com.au
*************************************************
CANDY (Candy)
Austrálie 2006, režie Neil Armfield,
uvádí ČT 1 v úterý 15. března od 22,45 hodin


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0439 s