Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníSlavný válečný fotograf Tim Hetherington byl zabit v Libyi

23.04.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Toto je válka, ne příměří. Zbytek je na Vás.“ Tim Hetherington (*1970 – †20.4. 2011) o snímku Restrepo.

Je nám smutnou povinností oznámit, že dne 20. dubna 2011 v ranních hodinách zemřel světoznámý britský fotograf, novinář, filmař a dlouholetý spolupracovník společnosti National Geographic Tim Hetherington. Byl zabit při ozbrojených nepokojích v libyjském městě Misrata ležícím asi 200 km východně od Tripolisu. Podle agentury Reuters podlehli zraněním při výbuchu minometných granátů na jedné z hlavních ulic města rovněž americký fotograf Chris Hondros, ukrajinský lékař a sedm libyjských civilistů.

“National Geographic je zdrcen zprávou o smrti Tima Hetheringtona v Libyi. Je to smutný a tragický den. Připojujeme se k celosvětovému společenství obětavých fotožurnalistů a dokumentaristů, kteří truchlí nad jeho ztrátou.
Tim Kelly, prezident National Geographic Society

“S velkým zármutkem jsme přijali zprávu, že náš syn a bratr, fotograf a filmař Tim Hetherington byl dnes zabit při útoku minometnými granáty v libyjském městě Misrata. Jeho úchvatné fotografie a dokument “Restrepo”, na jehož výrobě spolupracoval se svým dobrým přítelem Sebastianem Jungerem a jenž byl nominován na Cenu americké filmové akademie, nebudou nikdy zapomenuty. Tim se vydal do Libye, aby pokračoval ve svém multimediálním projektu, jehož snahou bylo upozornit na humanitární problémy, k nimž dochází během válek a konfliktů. Bude nám navždy scházet.”
Rodina Tima Hetheringtona

Tim Hetherington, narozen roku 1970 v Liverpoolu, se nejdříve věnoval studiu literatury v Oxfordu a následně ukončil studium fotožurnalistiky v britském Cardiffu. Více než deset let vytvářel reportáže o válečných konfliktech a sociálních otázkách. Byl jediným fotografem, který v roce 2003 během občanské války v Libérii žil za nepřátelskými liniemi. Tento pobyt vyústil ve snímek „Liberia: an Uncivil War“ („Libérie: nelidská válka“, pozn. překl.) a knize „Long Story Bit by Bit: Liberia Retold“ („Dlouhý příběh kousek po kousku: vyprávění z Libérie“, pozn. překl.; Umbrage 2009). Mimo spolupráce s National Geographic byl Tim Hetherington rovněž stálým přispěvovatelem Vanity Fair.

Během své úspěšné kariéry fotografa a dokumentaristy získal mnoho ocenění včetně čtyř cen World Press Photo. V roce 2007 byl jeho snímek vyhlášen nejlepší fotografií roku. Byl vyznamenán rovněž cenou Alfreda I. duPonta za svou práci pro ABC News společně se Sebastianem Jungerem (2009). S tímto americkým novinářem a filmařem strávil v letech 2007 - 2008 více jak 15 měsíců v jedné z nejnebezpečnějších lokalit na světě. V afghánském údolí Korengal zdokumentovali působení druhé čety amerických vojenských sil v jejím bojovém nasazení.
O snímku Restrepo si můžete přečíst zde:
Poslední rozhovor s Timem si můžete přečíst i zde, na Rozhledně:

Zdroj: Jana Dobášová, National Geographic


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0255 s