Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


MěřeníČarování pod královskou korunou: zábava, zdraví a esoterika

06.06.2011   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hledáte tip na zajímavě strávený víkend s rodinou i bez? Zajímáte se o alternativní medicínu, astrologii, výklad karet, magii a další esoterické disciplíny? Chcete se pobavit při vystoupení známých umělců? Pak se určitě vypravte 18. nebo 19. června do Chlumce nad Cidlinou, kde na tamějším malebném zámku Karlova Koruna proběhne 1. ročník Čarování pod královskou korunou!

A na co se mohou návštěvníci těšit? Především na bohatý a zajímavý program pro dospělé i děti. Lákadlem bude například recitál světově uznávaného kytaristy &Stěpána Raka, který je známý svým zájmem o astrologii a esoteriku. Děti potěší pohádka &Sípková Růženka v podání Jana Přeučila a Evy Hruškové, kouzelnická vystoupení, či možnost projížďky kočárem po zámeckém parku. Všichni bez rozdílu se pak mohou těšit na zpěváky Jiřího &Stědroně, Martina Maxu (v ikonce) nebo vystoupení břišních tanečnic či sokolníků. Velmi milým hostem bude herečka Květa Fialová.

Návštěva Čarování pod královskou korunou bude ovšem velkým lákadlem hlavně pro ty, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví, chtějí najít svou životní cestu, vyřešit osobní i partnerská trápení nebo touží nahlédnout do budoucnosti. K dispozici jim totiž budou přední domácí i zahraniční odborníci na klasickou i alternativní medicínu, bylinky, astrologii, numerologii, věštecká umění a další obory. A také vás čekají zajímavé přednášky. Pro děti je připraven kouzelný svět her a zábavy, čtení, hezké knížky a další překvapení.

Za prohlídku ovšem bude stát i zámek samotný. Nejde sice o příliš známou a navštěvovanou památku, přesto je ale v mnohém pozoruhodný. V letech 1721 – 1723 ho totiž jako letní sídlo pro nejvyššího kancléře království Českého hraběte Františka Ferdinanda Kinského vystavěl jeden z nejvýznamnějších architektů té doby, italský stavitel Giovanni Santini Aichel. Tento muž proslul nejen krásou svých staveb, ale především tím, že jejich prostřednictvím dokázal znásobit přirozenou pozitivní energii krajiny. Název Karlova Koruna nese zámek na počest císaře Karla VI., který jej navštívil krátce po své korunovaci na českého krále. V současnosti v něm můžete shlédnout zajímavou expozici zaměřenou na dějiny rodu Kinských a chovu
koní Kinských – chlumeckých plaváků.

Akce se koná 18. a 19. června 2011 (so 10.00 - 18.00, ne 10.00 - 17.00)

Zdroj: www.minervazdravi.com
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0369 s