Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníFlora tentokrát kvetla na prknech!

03.06.2011   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Taneční inscenací Affordance renomované skupiny 420PEOPLE v pátek 20. května byl slavnostně zakončen patnáctý ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Tato nesoutěžní přehlídka nabídla během devíti dnů celkem na sedmi scénách pět desítek divadelních, hudebních i filmových produkcí, které navštívilo okolo sedmi tisíc diváků!


Ani se tedy nedivíme slovům ředitele festivalu Petra Nerušila: „Většina divadelních představení byla vyprodána a divácký zájem o řadu titulů enormní. Myslím, že jsme festivalové patnáctiny oslavili důstojně.“

Divadelní Flora kromě aktuálního elitního výběru českých činoherních inscenací prezentovala rovněž současnou taneční scénu. Diváci se tak dočkali hned dvou světových premiér. Lucie Petrušová, Fionn Gill a Jarn van Ese na Floře poprvé prezentovali choreografii Britky Karly Shacklock s názvem Beyond, velkého ohlasu se pak dostalo česko-švédské koprodukci Found and Lostv choreografii &Svédky Charlotty Öfverholm se představily tanečnice Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová ze skupiny VerTeDance.

„Projekt Found and Lost považuji za jednu z nejzdařilejších tanečních inscenací uplynulé sezóny a jakožto koproducenti projektu se budeme podílet na tom, aby se představení vydalo také na zahraniční turné,“ doplňuje dramaturg festivalu Jan Žůrek.
O činoherní premiéry se postaraly domácí soubory Moravského divadla (Markéta Lazarová v režii Michaela Taranta) a Divadla na cucky (Groteska v režii Jiřího Jelínka).
Drtivá většina festivalových produkcí se odehrála
v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého – v tzv. Konviktu. Diváci zde mohli navštívit také filmové projekce, celou řadu koncertů a zhlédnout bohatý off program – včetně dětských představení.
O výrazný vizuál letošní Divadelní Flory se zasloužili grafik Vladimír Vaca společně s fotografem Ondřejem Hruškou, městské exteriéry i vnitřní prostory festivalových scén oživili architekti Tomáš Pejpek, Szymon Rozwalka a Petr Jakšík či VJs Rots.

15. Divadelní Floru uspořádalo Divadlo Konvikt, o.s. ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc – za finanční podpory Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc a Ministerstva kultury ČR. Hlavním mediálním partnerem DF byla letos poprvé Česká televize.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0295 s