Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníPozvání k Chodovské tvrzi

09.06.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený, jako hostitel již 8. ročníku letního festivalu, letos pozval slovenský soubor Cigánski Diabli nebo amerického houslistu Stephena Shippse. Festival se koná na Chodovské tvrzi na Jižním Městě v Praze od 19. do 27. července.

Na osmém ročníku festivalu Tóny Chodovské tvrze se představí mimořádná cikánská kapela Cigánski diabli ze Slovenska. Orchestr Cigánski diabli byl založen v roce 2007 a je složený z osmi profesionálních, klasicky vzdělaných hudebníků. Jejich hudební virtuositu a obrovskou dynamiku využil např. Supraphon, který vydal desku s aranžemi klasických melodií s názvem Adagio & Furioso. Energie kapely je tak silná a nápaditá, že se ji nebojí zvát ani pořadatelé  rockových festivalů – sám Jaroslav Svěcený jich jako host Cigánských Diablů letos několik objede. Zamiloval si je pro jejich nesmírnou virtuositu a temperament, s jakým hrají vážnou hudbu až po lidové písně.

„Cimbálista Diablů &Sarközi není příbuzný s francouzským prezidentem, ale kdyby měli cimbálisté republiku, jistě by na jejího prezidenta mohl kandidovat. Jeho projev je skutečně fenomenální,“ říká autor programu festivalu Jaroslav Svěcený.

Druhou zahraniční hvězdou festivalu je americký houslista Stephen Shipps. Profesor University of Michigan a ředitel Mezinárodní akademie hudby v Plzni je dlouholetým přítelem Jaroslava Svěceného. Společně na festivalu vystoupí na zahajovacím koncertu s orchestrem Virtuosi Pragenses a programem ze skladeb Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha.

Letošní program festivalu ale uvítá i domácí hvězdy. V jednu z nich vyrostla Julie Svěcená, sedmnáctiletá laureátka 1. ceny soutěže Concertino Praga i zahraničních soutěží, která vystoupí se svým otcem hned na dvou koncertech. Tradičními hosty festivalu jsou Radim Hladík nebo Martina Kociánová, které letos poprvé doplní např. Ensemble Martinů.

Festival se koná pod záštitou Prahy 11 a jejího starosty Mgr. Dalibora Mlejnského.

Předprodej vstupenek je již zahájen, vstupenky jsou k dispozici v pokladnách Chodovské tvrze a KC Zahrada, v síti Ticketpro a Webticket. Všechny koncerty začínají ve 20.00 hodin a budou se konat i v případě nepříznivého počasí, kdy bude připraveno nedaleké Kulturní centrum Zahrada i autobusy na převoz diváků z Tvrze.

Tóny Chodovské tvrze
8. ročník letního hudebního festivalu
Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 11
19. – 21. července a 25. – 27. července 2011

www.chodovskatvrz.cz
www.sveceny.cz

Zdroj textu i fotografií Jiří Sulženko, KC Zahrada
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0381 s