Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.11.2023, svátek má Ondřej 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13620
Komentářů: 11402


MěřeníS knížkou do vany? Jen máte-li batole...

25.06.2011   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Napustit vanu, rozmíchat hustou a voňavou pěnu, ponořit se a relaxovat. Že jste pořádný knihomol a k odpočinku vám chybí knížka? Máte smůlu, riziko rozmáčení papíru je příliš velké, utopení ebooku ještě vetší. &Stěstí mají jen ti nejmenší - pokud se chystáte koupat je, knížku jim můžete vesele závidět.

Příliš okázalá, rušivá, triviální - taková jsou díla, která mohou být nazvána kýčem. Podle teoretika umění a historika Tomáše Vlčka kýč "Selhává ve výpovědi, podbízí se, usiluje o zmocnění se vašeho srdce na úkor odpovědnosti vůči světu, ve kterém máme naději přežít, jen pokud budeme zároveň citliví i odpovědní." Ano, tahle knížka je v podstatě ohromným kýčem. Ovšem kýčem drženým v ruce dospělého. Z dětského pohledu jde o počin dokonalý. A zvířata? Ostrá kontura lahodí dětskému oku a navíc, i přes notnou stylizaci, stále není pochyb o tom, o jaké druhy se jedná - což bývá v poslední době nešvarem rozlišných publikací pro ty nejmenší. 

Příběhy ani písmenka v knížce nehledejte. Proč také, vždyť batolata číst neumí. Důležité jsou jiné hodnoty - dá se knížka rozthat? Určitě dá. Ovšem dá to více práce, než papír. Dá se oslintat? Haleluja, ano! A dokonce ji můžete celou namáčet ve vaně. Má měkkou výplň a je gumová. Co do obsahové stránky má to nejdůležitější - jasné sdělení plné optimismu a jásavé barvy.Pokud ve vás dřímá alespoň kousek dítětě, budete si chtít publikaci nechat sami. Zahozená říše dětství a bezstarostnost z ní voní jako pohlazení od maminky. Ilustrátorka Hanka Veselá možná není velkou umělkyní, ale rozhodně přesně takovou, jakou by měla osoba kreslící dětské leporelo být. A to s výkonem na 100 procent. 


MLÁĎÁTKA – leporelo do vody
Ilustrátorka: Hanka Veselá
Počet stran: 8
Cena: 99 korun

Vydalo nakladatelsví Fragment

 

 
Obrázky: Fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: čtenář - 30.6.2011 - 9:57

Paní redaktorko,dobrý námět na článek - na focebooku běží video s vybledlou J. Kolocovou na lodi, vodu zná tak z kohoutku, pádlo vůbec je to super.

Od: Džajata - 30.6.2011 - 15:24

To je nějaký vtip, ne? Julie se pohybuje v úzce vymezených mantinelech, nic víc. To se asi chtěla před někým ukázat. To dělá ráda a často.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0471 s