Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníLetní Letná posiluje o francouzský soubor Compagnie XY

24.06.2011   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na letošním ročníku festivalu Letní Letná, který se koná od 21. srpna do 4. září v pražských Letenských sadech, nebude chybět hvězda francouzského nového cirkusu. Soubor Compagnie XY uvede představení Le Grand C, ve kterém sedmnáct mladých akrobatů vytváří podívanou plnou udivující akrobacie na zemi i ve vzduchu, kde ale nechybí poezie, city nebo humor. A tají se prý dech.

„Ať už jsou to skoky, pády, přemety, lidské pyramidy, bude se vám tajit dech. Představení pro všechny diváky, kteří mají rádi riziko a odvahu,“ tvrdí ředitel festivalu Jiří Turek. Představení sklidilo úspěch na mnoha zahraničních festivalech, deník The Guardian o něm například napsal: „...díky tomuto představení se vám bude chtít létat…“ a The Times hodnotil výkon herců takto: „...akrobaté, u nichž se snoubí neuvěřitelná síla a pohybové schopnosti s půvabem a lidskostí…“.

Soubor Compagnie XY vznikl v roce 2005 z iniciativy Abdela Senhadje a Mahmouda Louertani a díky jejich práci se studenty cirkusové školy. Od té doby vystoupili v patnácti zemích celého světa a vytvořili několik úspěšných představení. Vstupenky na pražská představení jsou již nyní v prodeji přes kurýrní službu MESSENGER nebo v síti Ticketpro. Více informací naleznete na www.letniletna.cz. Trailer představení: http://www.youtube.com/watch?v=NLOQOuIqL - uM. -

Hlavní část festivalu Letní Letná nabídne letos již poosmé na tradičním místě mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou čtrnáctidenní maraton zahraničních hvězd nového cirkusu, tuzemských souborů, pohádek, aktivit pro děti a jejich rodiče, či prostě místo k odpočinku i zábavě. Prvním potvrzeným hostem je švédský Cirkus Cirkör, nejlepší skandinávský soubor nového cirkusu, který uvede představení Wear it like a crown.
 
Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s., za podpory Hlavního města Praha a Ministerstva kultury. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Za podpory: Metrostav a další organizace a instituce. Hlavním partnerem dětské scény je Lipánek.

Compagnie XY (Francie): Le Grand C
24. - 26. srpna, 28. - 31. srpna, 2. - 4. září, 21 hodin
Délka: 70 minut
Přístupné od 6 let věku
Zdroj textu, fotografie a titulky Jiří Sedlák, Artsmarketring
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.029 s