Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 11.8.2020, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12924
Komentářů: 11145


MěřeníStydím se!

18.04.2004     Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V Iráku umírají nevinní lidé. Nebuďme lhostejni!

Stydím se.

"Nechci se smířit. Hlava, jež se zvedne, skloní se záhy bezděky. Ty Čechy lživé, malicherné, bědné chci popřít na věky!" Viktro Dyk


-"Co jsme to za národ," znělo z našich sdělovacích prostředků před rokem, kdy po celém světě protestovaly proti válce v Iráku statisíce lidí, a v naší republice pár stovek.
- V den celosvětového protestu proti válce, kdy se do Prahy sjížděli aktivisté z celé republiky, jsem se tam chystala taky. Konečně možnost veřejně vyjádřit svůj nesouhlas! Avšak bolest hlavy, v krku a alibisticky vytažený teploměr, který naměřil sedmatřicet, rozhodl jinak.
- A tak v době, kdy aktivisté v Praze mrzli a nasazovali krky, já se styděla: Za střechu nad hlavou, kterou mnozí nemají, za nadbytek potravin, zatímco jinde celé národy hladoví, za mír, který u nás máme, když ve válce jsou zabíjení neviní lidé...
-Uběhl rok a to je snad jediné co se změnilo. Ve světě opět davy protestujících proti válce, v ulicích našich měst jen pár stovek lidí. A já? Zase doma a zase se stydím...-elč-


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Matt69 - 18.4.2004 - 5:29

Kristovanoho, co je tohle za patetický...ehm...manifest? vyznání?

Nejvíce mě "dojala" tato věta "A tak v době, kdy aktivisté v Praze mrzli a NASAZOVALI KRKY, já se styděla..." -- KDY, KDE a JAK nějaký "aktivista" proti válce v Írákl nasazoval svůj krk?

Od: Filip - 19.4.2004 - 22:02

Zajímalo by mě jestli se Libuše styděla také když Saddám vyhlazoval města bojovými plyny.

Od: Matt69 - 20.4.2004 - 3:44

Miluše se patrně stydí jen tehdy, když pachateli jsou civilizovaní Američané; "barbarům" ze třetího světa je zřejmě vše povoleno.:-))

Zajímalo by mě rovněž, co by Libuše dělala, kdyby se stala nyní americkou prezidentkou...

Aneb jak říkával tatíček TGM, "rozčilení není program"...

Od: Markéta - 20.4.2004 - 12:26

Já bych na Miluši nebyla tak přísná, třeba nám jen nedokáže zprostředkovat svůj tok myšlenek. :-)

Od: Akademik - 20.4.2004 - 12:49

To je volovina
Ve válce vždycky umírají nevinní lidé. A kdyby tam soudruh Sadr nedělal takovou paseku a nechtěl se dostat násilím k moci, tak už se tam dávno nestřílí a Iráčani můžou chodit v klidu do práce nebo okopávat zahrádku.

Od: Jiřina Vom očilová - 20.4.2004 - 22:36

Válka v Iráku.
Překvapilo mne, že na tento článek nebyl pozitivní-souhlasný ohlas.Dvě třetiny světa se od začátku bouří proti této válce,země stahují svoje vojáky z Iráku. Domníváte se, že většina světa se mýlí?

Od: Filip - 20.4.2004 - 23:04

1.Nebylo by to poprvé
2.Vojáky stahuje pouze Španělsko. Naopak třeba Amerika chce poslat další.
Pozitivní souhlasný ohlas, ale nebyl myslím především proto, že článek je naprostá zmatenina.
Ani zdaleka není vše v pořádku (Busche rád opravdu nemám), ale pokud je násilí špatné, jakto že se dvě třetiny světa nebouřili, když se Saddám mstil, např. Hálabadže chemickými útoky? Na videozáznamu strany Baas se zachovaly záběry, na kterých "Chemik Alí" říká pilotovi letadla: "leť a všechny je spal a nevracej se dokud je nespáliš"...

Od: Libuše Cortéz - 21.4.2004 - 22:55

Matt69
Kdy aktivisté mrzli a nasazovali krky? Nevíš to stejně jako většina našich lidí.Bylo to v zimě, před vypuknutím války v Iráku, mrzlo jen praštělo a navíc nikdo nevěděl, zda se tento akt nebude brát jako podpora terorizmu. V té době nikdo nevěděl, jak se situace vyvine, zkušenosti z komunismu jsme měli.

Od: Libuše - 21.4.2004 - 23:07

Filip
Je opravdu vidět, že muží používají jinou polovinu mozku než ženy. To co je pro Tebe zmatenina, žena pochopí. A protože žena jsem, budu a píši jako žena. A co se týče Sadáma, jsem ráda, že je pryč, tak jako většina lidí v Iráku. Dál tam už ale nemá nikdo co dělat! Dál je to věc jen a jen Iráčanů.Ptám se proč spojenci nezasahují i v jiných zemích-takových Sadámu je po světě mnoho. A co se týče stahování vojsk, následují další státy a věřím, že nakonec odejdou všichni.Proboha k čemu je rada OSN, přes jejiž veto celá akce Irák probíhá!

Od: Markéta - 22.4.2004 - 9:31

Libuše, co myslíš tím, že aktivisté nasazovali krky?? Očekávali snad, že se do nich bude střílet?
Haló! probuď se, je nové století!

A pokud jde o to, že "žena ženu pochopí", tak nevím.
Přečetla jsem si to znovu a několikrát, abych ti mohla dát za pravdu.
Nicméně tvůj názor na věc jsem pochopila až z tvého vzkazu Filipovi. Jsi proti válce, chceš aby odešli armády, píšeš, že OSN je na nic. Souhlas! To je názor! Ale psát o tom, že u nás byly v ulicích jen stovky lidí a ne tisíce? Není to náhodou tím, že jsme mnohem menší než jiné státy? A taky tím, že jsme pro USA a VB tak nezajímavý stát, že kdybychom do ulic vyšli všichni, ani by si toho nevšimli??

Od: Filip - 22.4.2004 - 16:39

Libuše: OSN je organizace, která se nedohodne ani na přestávce během zasedání. Prokazovala to po celou dobu kauzy Irák. Právě proto dostává prostor radikální řešení a kovbojský Buch, který ale přesně ví co chce. Amerika nezasahovala takto radikálně již dříve, především pro odpor veřejnosti. Po 11. září však americká veřejnost (logicky) značně zradikalizovala a "jestřáby" tak dostali do rukou další argumenty pro své plány - např. preventivní útoky. "Jestřáby" se říká skupině lidí ve vládních a parlamentních kruzích, kteří své radikální názory prosazovali už za Busche staršího, tzn. v době první války. Muselo ovšem přijít 11. září, aby se jejich svéra vlivu rozšířila na takovou to prakticky proveditelnou úroveň.
"Dál už tam nikdo už nemá co dělat": to zní hezky a na první pohled bych s tím i souhlasil. Ale kdyby v některý den po pádu Saddáma Američané odjeli - snad při příjezdu do Bagdádu, nebo stržení jeho nejznámější sochy nadživotní velikosti, či v den jeho zatčení - by tam dnes buď byla občanská válka, nebo by byl u moci nějaký jiný autokrat. Důkazem toho je Sadr, kterému nejde o nic jiného, než o využití radikálnosti a náboženské přesvědčenosti Iráčanů pro své vlastní účely. Dříve kritizoval Irán, pro přílišný vliv duchovních na vládu. Dnes chce to samé v Iráku, protože cítí šanci. Po odchodu američanů (doufejme) v červnu , jeho šance prudce poklesnou, protože společný nepřítel sjednocuje.
Docela dlouhý co?

Od: Markéta - 22.4.2004 - 18:24

Jo, je to dlouhý Filipe. Ale problematika Iráku je tak složitá, že dvě věty by nestačily. (nebo devět, jak napsala Libuše, když nepočítám citát.)
Válka neměla být. Ale když už je, tak se situace v Iráku musí nejprve ustálit, aby bylo možné říct, že válka skončila. Okamžitý odchod vojsk prostě v současné situaci není možný.
Zajímalo by mě, co si o tom myslí Libuše.

Od: Libuše Cortéz - 23.4.2004 - 21:04

Markéta
Století sice je jiné, ale po výhružce ministra Grosse tehdy, že jakékoli akce proti válce v Iráku se bude brát jako podpora terorizmu, připomínala silně dobu minulou. Já ji zažila. Politika vždy bala svinstvo, proč by neměla být dnes. Nakonec ale Gross své vyhrůžky nesplnil. Zatím .

Od: Libuše Cortéz - 23.4.2004 - 21:16

Markéta
Ty naivko. Američané v červnu odejdou jen papírově.Předájí Iráčanů naprosto bezvýznamné posty, ostatní, tak jako u nás v šedesátem osmém Rusové, zůstanou na věčné časy.Tak jak řekl Irácký ministr kultury-nevím jak se to píše dobře(Jazeiry?)v televizí ČT 1 před pár dny prohlásil, že Iráčané si dokáží vládnout sami, mají svého připraveného schopného
vůdce. A pokud by vypukla občanská válka domnívám se, že by při ní zemřelo méně lidí, než povraždili spojenci. Ministrova manželka, se v televizi, vyjádřila, že Busche vůbec nezná mentalitu a hierarchii Iráčanů. Pošlapal jejich důstojnost, Arabové jsou hrdý národ, nikdy mu to neodpust. To nemluvím o teroristech, ale 90% obyčejných Iračanů.To ti bojují proti spojencům a nikdy nepřestanou!!

Od: Libuše Cortéz - 23.4.2004 - 21:24

Filiip
Filipe co Ti na toto mám říc?i. To je jako bys hájil zločince u nás, kteří kašlou na soudy a svoje účty si vyřizují sami. Od čeho by potom soudy byly?Jinak bych s vysvětlením pokračovala jako u Markéty.Iráčani si dokážou vládnou sami, většina Iráčanů jsou slušní a hrdí lidé a spojencům budou klást tuhý odpor do roztrhání těla. Je to sprostá okupace!Za Sadáma jsou vděční že byl odstraněn, ale okupanty tam nechtějí!Chápeš to? Já mezi Araby žila.

Od: Markéta - 23.4.2004 - 21:24

Libuše, nepsala jsem, že si myslím, že američané v červnu odejdou, tak nevím, v čem se ti zdál můj argument naivní. Můžeš to upřesnit?

Od: Markéta - 23.4.2004 - 21:27

Libuše, člověk nemusí žít mezi araby, aby pochopil, jak se cítí okupovaný národ. Podle toho jak píšeš si šedesátej osmej asi taky pamatuješ ne? Ale je fakt, že arabové jsou mnohem víc hrdí (on je vlastně každej na světě víc hrdej než češi)!
Sorry za ty malý písmena, kvaltuju

Od: Markéta - 25.4.2004 - 16:29

Jsme jenom lidi
1.Omlouvám se, odpověď o Iráku patřila Filipovi.
2.Ano na ten r.68 nikdy nezapomenu. Dvě malé děti v náruči a hrůzu, co se bude dít.Proč nás napadli a co s námi bude, nikdo tehdy nevěděl. V Praze umírali... lidé...

Od: Markéta - 25.4.2004 - 17:37

Libuše!!! Přehazuješ odpovědi a teď si ještě pleteš jména!! Poslední zpráva nebyla ode mě, ale pro mě že?! Já vím, že jsme jen lidé, jak píšeš a každý dělá chyby, ale ty je děláš příliš často, nezdá se ti? Přece není tak těžký formulář vyplnit a před odesláním si to po sobě přečíst, ne?

Od: Filip - 25.4.2004 - 20:13

Libuše: "Zločinci co si to vyřizují sami" - pokud mi někdo např. rozbije okno a soud rozhodne, že to ten dotyčný nemá dělat. A on mi opět rozbije okno a soud opět pouze ROZHODNE, že se to nedělá a já budu mít další den rozbité okno a soud... atd. Tak bych popsal činnost OSN. Pouze s rozdílem, že nejde o rozbité okno, ale o brutální totalitu, která vlastní tuny látek, jako VX, což je bezbarvá, bezzápachová látka, která v množství řádově necelého gramu zabije člověka, a světový terorizmus, která tato totalita podporuje. Myslím že o nutnosti konečně s tímto něco dělat nelze diskutovat. Smůla je v jalovosti rezolucí OSN.
A co se týče zůstávání vojsk. Jakým způsobem a kdy měli podle tebe odejít? Občanská válka, by pro tebe byla přijatelná? Nevěřím, že si kdokoli vůbec dovede představit jak by to tam vypadalo, když ozbrojen je tam každý domovník. Jak by asi vypadal boj o moc? Že by svobodné volby? Pouze další Saddám, ovšem nastoupivší po hodně krvavé předvolební kampani. A jeho režim by nemohl být o ničem jiném. Nechci obhajovat arogantí ameriku, ale některé věci se prostě musí hodnotit v rámci reality. Američané nechte Irák být, je hodně stručná věta.
Nechápu, že tam okupanty nechtějí? Dávám snad pocit, že bych si myslel, že to co se tam děje je uvítací výbor? Ovšem také přemýšlím o tom kdo má zájem na této formě nátlaku. Kde jsou desetitisíce Saddámových fidajínů? Že by to byli především oni, kteří ztratili svá výsadní postavení? K čemu chtějí dospět? Aby američané neodešli 30. června, ale třeba šestnáctého? Kvůli tomu umírají? Když někdo ohlásí svůj odchod, tak začnu válčit, abych ho donutil odejít? Tady nejde o politický boj, ale fanatismus. Opravdu mi dává smysl to co jsem psal o Sadrových motivech.
Spousta otázek a já si rozhodně nemyslím, že na ně znám jednoznačné odpovědi. A není to proto, že jsem mezi arabáky nežil.
A ještě jedna věc mi vrtá hlavou: opravdu myslíš vážně, že aktivisté v Praze nasazovali krky???

Od: Libuše - 25.4.2004 - 21:34

Markéta
A to se mám kvůli tomu oběsit? Každý jsme prostě nějaký.Vytiskla jsem celou stránku a protože mám doma novináře-šefrédaktora, dala jsem mu všecny komentáře přečíst. To, že tam mám chyby já, ho nepřekvapilo, ale podivuje se nad chybami ostatních. Vysvědčení by museli vrátit prý všichni, včetně těch, kteří nejvíce kritizují.No a co. Taky názor.

Od: Jana - 25.4.2004 - 21:51

Ale on se nejmenuje Cortéz, že ne? Chytrej se musí jmenovat:)))

Od: Markéta - 25.4.2004 - 22:34

Libuše, chyby dělá každej, jistě, ale ty neděláš chyby, ty seš prostě roztržitá. ;-)
Jo a nevěš se, to už dneska není moderní, dneska se sebevrazi upalujou.Brrr

Od: Ala - 26.4.2004 - 15:31

Libuše, ty si další otřesný důkaz toho, že na tomhle webu skutečně může publikovat uplně každý...
Teď ještě H*yman Kaplan a sme komplet: Čóč Fošintón, můj nejmilejši stádnik.....
Tenhle chaoz vypustit do éteru, to teda klobouk dolu... Zkus radši Al džazíru
Na otázku maš-li se oběsit? Ne, stačí když nebudeš psát.

Od: Markéta - 26.4.2004 - 15:54

Alo, to je trochu drsný ne? Každý má právo na svůj názor a sebevyjádření a není nutné ho kvůli tomu urážet!

Od: anonym - 29.4.2004 - 7:55

Markéta
Já sem si žádný urážky nevšimla, ale když myslíš...
Každý má svůj názor, ale to ještě neznamená, že každou věc, která mě napadne vymlasknu do článku ne?
Zvláště když mi nejde pravopis ani stylistika, článek podle mě neplní žádnou funkci. A neříkej mi, že když se mi to nelíbí tak ať to nečtu, tenhle argument nesnáším, je to na veřejnym webu? Je.

Od: Markéta - 29.4.2004 - 12:07

Alo: to by bylo hloupé, napsat, ať to nečteš, když se ti to nelíbí. Těžko bys zjistila, že se ti to nelíbí, kdybys to nečetla, že? :-))))

Od: Ala - 29.4.2004 - 13:45

Máš recht Markéto,
ještě koukám, že sem se zapoměla podepsat, sorry

Od: Libuše - 1.5.2004 - 0:59

Ala
Ráda bych si přečetla něco od Tebe. Třeba se poučím.

Od: Libuše - 1.5.2004 - 1:02

Markéta
Dík za podporu.Neznáš něco proti roztržitosti?

Od: Libuše - 1.5.2004 - 1:05

anonym
A to si představ, že už jsem vymlaskla na papír dvě knížky. A hlavně -jsou PODEPSANÉ

Od: Markéta - 1.5.2004 - 13:15

Dvě knížky? U nás se přece vydávají jen samé kuchyřky ne? :-)))

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2672 s