Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníPražský jarmark hostí folklor z Mexika, Gruzie i Kypru

18.08.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Stovky tanečníků, zpěváků a muzikantů ze všech končin světa přijíždějí na pozvání Folklorního sdružení ČR představit lidovou kulturu svých zemí na největším mezinárodním folklorním festivalu v České republice Pražský jarmark.

Koná se již osmým rokem poslední srpnový týden, přesněji od čtvrtka do úterý 25. – 30. srpna  2011, v centru Prahy na Ovocném trhu.

Letos k nám zavítají soubory z Mexika, Brazílie, Číny, Ruska, Gruzie, Kypru, Řecka, Itálie, Srbska, Rumunska, Polska, Slovenska (z Mexika a Kypru dokonce po třech souborech). Stejně početně jsou zastoupeny i naše soubory, dětské i dospělé, které se věnují folkloru různých regionů Čech a Moravy.

V pátek večer má svůj pořad VUS Ondráš Ministerstva obrany ČR, v neděli vystoupí Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů se svými sólisty a hosty, novými folklorními „superstar“, vítězi celostátní dětské soutěže Zpěváček 2011. Do programu přispěje sportovní exhibicí Česká asociace Sport pro všechny, děti z Tvůrčí taneční dílny Dnů tradiční kultury, ve stáncích budou lidoví výrobci předvádět tradiční řemesla a nebude chybět ani nabídka gastronomických specialit.

Všechny účinkující pohromadě uvidí Pražané a návštěvníci Prahy v pátek 26. 8. ve 13 hodin na Staroměstském náměstí a v následném krojovém průvodu Celenou ulicí a po Příkopech se závěrečným defilé na Václavském náměstí.

V sobotu odpoledne uvítáme na festivalu hosty nejmilejší – naše krajany. Často již několikáté pokolení Čechů, kteří kdysi odešli do ciziny za prací, udržují daleko za hranicemi své původní vlasti český jazyk a kulturu. Krajanské soubory nám přijíždějí ukázat, co se od svých předků naučily a co nezapomněly, zazpívat a zatančit české písně a tance, které někdy už sami ani neznáme. Možná nebude jejich provedení tak precizní a dokonalé, o to s větším nadšením a hlavně láskou a pýchou na svoje češství nám je touží ukázat.

Přijďte poslední dny prázdnin na Ovocný trh poznat lidovou kulturu jiných národů, taneční a hudební projevy různých folklorních oblastí naší republiky i vstřebat atmosféru dávných časů na jarmarku lidových řemesel.

Jedno z nejkrásnějších historických náměstí Prahy bude po šest dnů dějištěm velkolepé přehlídky folkloru téměř všech světadílů.

 
Program probíhá každý den od 15 do 21.45 hodin, řemeslné stánky
otevírají v 11 hod.


Zdroj: Folklorní sdružení České republiky
http://www.folklornisdruzeni.cz/


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0418 s