Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 4.12.2021, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13149
Komentářů: 11275


MěřeníNepašujte, nevražděte zbytečně. Když už máte trofej, jde to i legálně...

25.08.2011   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Koupili jste v dalekém zahraničí třeba kožešinu a teď bezradně bloumáte nad kufrem, zda vás na hranicích nezatknou? Je to možné. Musíte se informovat dopředu a doržovat taxidermická nařízení. Poradíme vám, jak na to...

Před časem jsme informovali o podmínkách dovozu vedlejších živočišných produktů (VŽP) z tzv. třetích zemí do EU. Informovali jsme, že od 4. 3. 2011 nabyla účinnosti nová nařízení EP a Rady (ES) č. 1069/2009 a Komise (EU) č. 142/2011, která mění podmínky dovozu VŽP (a tudíž i loveckých trofejí) ze třetích zemí do EU.

Článek 30 nařízení Komise (EU) č. 142/2011 stanovuje, že „seznam zařízení a podniků ve třetích zemích se vloží do systému TRACES v souladu s technickými specifikacemi, které Komise zveřejňuje na svých internetových stránkách“. V praxi to znamená, že podobně jako produkty určené pro lidskou spotřebu mohou být i vedlejší živočišné produkty dovážené pouze ze schválených závodů. Do konce dubna 2011 platilo přechodné období, během kterého byly pohraničními veterinárními stanicemi přijímány i zásilky ze zařízení a podniků nenahlášených a tudíž neuvedených v systému TRACES. Od 1. 5. 2011 je však možné ze třetích zemí do EU dovážet VŽP (a tudíž i lovecké trofeje) pouze ze schválených a nahlášených závodů.

Státní veterinární správa ČR chce proto upozornit na možná úskalí při dovozu komodit z některých třetích zemí. Poměrně často jsou dováženy např. lovecké trofeje z Jižní Afriky. Jižní Afrika nahlásila celou řadu schválených taxidermických zařízení, takže mají lovci na výběr. Další zemí, kam míří zájemci o exotickou trofej, je například Rusko, které doposud nahlásilo Evropské komisi pouze jedno schválené zařízení.

Aktuální seznam schválených zařízení lze nalézt na webových stránkách Státní veterinární správy ČR – www.svscr.cz. Proto upozorňujeme zájemce, aby se informovali o podmínkách dovozu předem, aby pak neměli problémy při cestě zpět, do EU, tedy i do naší republiky a neriskovali tak, že jim zásilka bude pohraniční veterinární stanicí odmítnuta.

Zdroj: Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Ikonka: http://en.wikipedia.org /wiki/Africa


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s