Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


Měření29 000 mrtvých dětí. A somálskému umírání není zdaleka konec...

07.08.2011   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Do uprchlických táborů v Dolo Ado denně přicházejí dva tisíce lidí, neregistrovaných uprchlíků, kteří překračují hranici v jiných částech, je pravděpodobně ještě více. Stovky z nich si zkracují dlouhou cestu a přichází do oblasti Kelafu, k řece Wabe Shebele. V této oblasti se lidem zatím nedostává žádná pomoc.

„Uprchlíci by nepochybně využili jakoukoliv formu pomoci v oblasti Wabe Shebele, ale ta zde zatím není. Musí proto podstoupit strastiplnou cestu do stovky kilometrů vzdálenych taborů v oblasti Dolo Ado. Právě těmto lidem bychom teď chtěli začít pomáhat,“ říká doktor Korfa, který vede místní humanitární organizaci WASDA.

“To co se teď děje v africkém rohu je krize nebývalých rozměrů, a pro záchranu životů desetitisíců lidí je nezbytná pomoc mezinárodní komunity. Zásadní je, aby se pomáhalo všude, proto se vydáváme do oblastí, které jsou těžko dostupné a kde nepůsobí mnoho organizací,“ vysvětluje směřování české pomoci Jan Mrkvička, vedoucí humanitárních a rozvojových programů Člověka v tísni.

Za hladomor je považována situace, kdy hladem umírají denně dva dospělí, nebo čtyři děti z desetitisíce lidí a více než 30% lidí trpí podvýživou. Situace v Somálsku je ale mnohem horší... Na vážnosti krize se podepsala kombinace tří faktorů, mimořádného několikaměsíčního sucha, chudoby oblasti a vojenského konfliktu.

Humanitární organizace se snaží pomáhat statisícům lidí, ale chybí prostředky. Hladomor tak postihl i největší z humanitárních táborů v hlavním městě Mogadišu. V posledních tiskových zprávách OSN s hrůzou odhaduje, že pomoc potřebuje 3,2 z celkového počtu 7,5 milionu obyvatel Somálska! Do některých krajů se navíc pracovníci mezinárodních organizací vůbec nemají šanci dostat.

Jídlo pro jednu rodinu na měsíc stojí 600 korun (15 kg mouky, cukr a olej), provizorní přístřešek jsme schopni vybudovat za přibližně 1.000 korun a nezbytné kanystry na vodu stojí 60 korun jeden.

Zachránit životy můžete i vy. Stačí přispět. Například Člověku v tísnu, zvolit si ale můžete samozřejmě i jiné organizace.
* Sbírkové konto – 7069 7069/0300
* Textová zpráva ve znění: "DMS SOSSOMALSKO" na číslo 87777 (v hodnotě 30 Kč)
* Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ87 0300 0000 0000 7069 7069 BIC (SWIFT): CEKOCZPP


Parafráze / ikonka: http://www.clovekvtisni.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.035 s