Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníTýden improvizace

27.09.2011   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

První podzimní dny budou patřit netradičnímu festivalu na okraji Olomouce. Občanské sdružení Divadlo Konvikt se 1. října vydá se svým šapitó na ulici Sladkovského, aby zde, ale i jinde ve městě uvítalo v následujícím týdnu řadu českých i zahraničních umělců.

Loňská přehlídka se konala v Olomouci – Neředíně. Prostor bývalé montážní haly tehdy zaplnili z velké části výtvarníci, kterým budou i tento rok patřit úvodní dny přehlídky. Měla by vzniknout zcela odlišná expozice než vloni. Naprostá většina instalací bude totiž umístěna v otevřeném prostoru. Sympozium je i letos soutěžní, včele odborné poroty stane Vladimír Havlík z Katedry výtvarné výchovy UP. Vernisáž prací se uskuteční v pondělí 3. října, kdy je naplánován i hlavní program na ulici Sladkovského.


o den dříve budou moci návštěvníci a kolemjdoucí obdivovat velkoplošnou fotografickou výstavu zlínské galerie Photogether. Tisky pokryjí stěnu budovy ČSAD Logistik o rozměrech několika stovek metrů čtverečních. Připravena je rovněž výtvarná dílna pro děti. Milovníci divadla by si v pondělí určitě neměli nechat ujít představení Prasečiny Divadla Bufet, které se odehraje ve speciálně upraveném divadelním autobusu Autobuf, úplnou novinkou programu je pak festivalový food market, navazující na loňský fashion market.V nabídce budou sladké i slané laskominy, jejichž výrobce zajímá také etická a ekologická stránka přípravy jídla – některé ingredience k jejich výrobě pochází z olomouckého regionu, jiné jsou vegetariánské, veganské, v bio kvalitě, nebo ze systému spravedlivého obchodu fairtrade. Olomoucké soubory Divadla na cucky a Slovanského tyátru oživí chátrající podchod poblíž autobusového nádraží, kudy ulice vede, a nebude chybět ani tradiční soutěž v divadelní improvizaci.
Organizátoři Týdne improvizace pozvali do Olomouce také několik hostů ze zahraničí. Za největší hvězdu hudebního programu jsou přitom považováni američtí math-rockoví Ahleuchatistas, kteří vystoupí v klubu S-Cube. Své zázemí zde najdou i hudební projekty Teve a Foolk nebo lotyšští divadelníci Nomadi company s představením tematizujícím osobnost dramatičky Sarah Kane. Představení lotyšské Nomadi company patřilo k tomu nejlepšímu, co nabídla letošní Latvian Theatre Showcase. Nově otevřený S-Cube tak v úterý 4. října programově doplní dění na okraji města.
Podzimní atmosféru v nedalekých Bezručových sadech téhož večera zpříjemní taneční seskupení NANOHACH, které v Olomouci uvede světovou premiéru nové inscenace s názvem Písečná žena. Představení je určeno náhodným divákům i divákům na tuto konkrétní událost mířícím.
Prostory univerzitního Konviktu poslouží tentokrát výtvarnici Dagmar &Strosové k její „skleněné“ instalaci a Barboře Voráčové k dílně storytellingu. Instalace z recyklovaného skla nabízí nejen vizuální, ale také zvukovou kulisu a účastníkům workshopu by měla posloužit jako scénografické řešení.
 

Týden improvizace potrvá od 1. do 5. října

(foto z loňského ročníku www.tydenimprovizace.cz. )


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0295 s