Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníDivadlo Ponec uvede českou premiéru MONO

01.10.2011   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadlo Ponec uvede 12. října v rámci festivalu HYBAJ HO! českou premiéru nejnovější inscenace slovenského divadelního souboru Debris Company MONO, která se zabývá fenoménem narcismu. Narcismus nebo také narcisismus je stav charakterizovaný nadměrným zájmem o vlastní osobu, popřípadě zamilovaností do vlastní osoby.Narcismus patří k mimořádně rozšířeným psychickým poruchám dnešní doby,“ říká režisér inscenace Jozef Vlk, „jistá dávka narcismu je pro každého člověka zdravá, v přehnané míře však může vést k odcizení vůči druhým i sama sobě,“ pokračuje Vlk a dodává: „Skutečný narcis obvykle trpí pocitem samoty, prázdnoty a smutku.“

MONO
představuje pětici hrdinů, kteří se snaží úporně vytvořit a definovat vlastní identitu. Narážejí však jen na stěny svého ega, které je čím dál těžší uchopit. Aniž by o tom věděli, uzavírají se do vlastního žaláře, ze kterého není úniku.
Stále se zabývají otázkou Kdo jsem já a kdo ti druzí, nebo spíše Kdo jsem já v očích druhých? „Hrdinové naší inscenace jsou zahleděni sami do sebe a vytvářejí svět, ve kterém platí už jen zákony vlastního já. Posedlí vlastním tělem, výkonností, krásou a jinými intimními důvody, si staví piedestaly vlastní dokonalosti,“ popisuje režisér Jozef Vlk, „druhý člověk se pro ně stává pouhým zrcadlem vlastních potřeb, sloužícím k potvrzení vlastní existence,“ dodává.
Umělecký styl skupiny Debris Company je založen na specifické gestice, extrémní mimice a hypnotické dynamice choreografie, jejímž základem je vždy intenzívní komunikace mezi jednotlivými interprety. Každé představení stojí na silném příběhu, na jehož základě je vystavena pohybová složka. Choreografie MONO získala letos dvě nominace na prestižní cenu DOSKY – v kategoriích Nejlepší inscenace a Nejlepší scénická hudba.

Pátý ročník festivalu slovenského současného tance HYBAJ HO! představí ve dnech od 7. – 14. října výběr z toho nejzajímavějšího, co v uplynulých dvou letech uzrálo na slovenské taneční scéně
. Deset tanečně-divadelních projektů, tři premiéry, filmová promítání a další doprovodný program naplní po sedm večerů tři pražské nezávislé scény: Studio ALTA, divadlo Ponec a divadlo Archa. Festival uvede díla jak slovenských tvůrců usazených v zahraničí, tak nejnovější projekty umělců působících na Slovensku. Cílem letošního ročníku HYBAJ HO! je představit nejkvalitnější slovenskou tvorbu v široké škále uměleckých přístupů – k vidění budou zavedené a českému publiku známé soubory (Les SlovaKs Dance Collective, Debris Company), začínající choreografové (bees-R), konceptuální experimenty (Tomáš Danielis), hravě mrazivá performance (Peter &Savel a Stano Dobák) či fyzické divadlo (Petra Fornayová).(foto www.altart.cz )


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0301 s