Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.7.2022, svátek má Jaroslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníSvětoznámá tanečnice Elena Giannotti míří do Olomouce

22.10.2011   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V úterý 25. října občanské sdružení Divadlo Konvikt naváže na podzimní dramaturgii současného pohybového divadla a v Olomouci poprvé uvede expresivní sólový projekt Fascimile choreografky, tanečnice a performerky Eleny Giannotti. Je se nač těšit.

Fascimile představuje kolekci krátkých sólových výstupů, které jsou spojeny na základě asociace či analogie, přičemž je každý výstup tvořen vývojem postavy a jejích pohybů. Elena Giannotti bere inspiraci v obrazech tradičních mýtů. Zajímá se o kontaminaci mezi přítomností a dekadencí, rituálem a rozptýlením, cestou a mapováním.

Italská tanečnice momentálně žije a tvoří v Irsku jako nezávislý umělec. Mimo jiné spolupracovala s L’Ensemble Dance-Theatre Company, Virgilio Sieni Dance Company, The Forsythe Company, Daghdha Dance Company a dalšími. Od roku 2002 soustavně spolupracuje s britskou choreografkou Rosemary Butcher. Jako nezávislá umělkyně začala Giannotti svoji kariéru v New Yorku v Lexingtons Art Center, kde vytvořila první sólový projekt. V posledních dvou letech se představila v Irsku, Velké Británii, Mexiku a v Itálii. V roce 2010 představila krátké sólo The Crow (jež je součástí představení Fascimile) mj. na festivalech v Dublinu a v New Yorku.

„Elena Giannotti vyniká jemným humorem, nadhledem a schopností proměňovat se do stále nových poloh. Bude to vůbec poprvé, co se v Olomouci objeví a jsme na nic moc zvědaví,“ shrnuje dramaturg Divadla Konvikt, Jan Žůrek.Představení Fascimile mohou diváci zhlédnout v Divadle K3 (Umělecké centrum Univerzity Palackého) v úterý od 19:30. Rezervace si lze zajistit na e-mailové adrese rezervace@divadlokonvikt.cz, prostřednictvím webového formuláře na www.divadlokonvikt.cz, nebo na telefonním čísle +420 777 933 931. (Zdroj tamtéž)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0298 s