Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníHerečka Johana Švarcová: Nejtěžší moment natáčení? Stříhání vlasů. Nepovedlo se.

24.10.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nic proti ničemu je chytrá komedie o sociálních principech integrace ale i odvržení, které ukazuje na případu adopce. V ironické nadsázce film řeší dvousečnost přemrštěné tolerance, jejíž „nic proti ničemu“ není o nic méně nebezpečné než alibismus či lhostejnost. Přečtěte si rozhovor s hlavní aktérkou.

Jakým způsobem jste byla vybrána pro roli Johany, která přijíždí inkognito na setkání adoptovaných, aby nablízko poznala, jak se tito lidé vypořádali se svým osudem?
Role byly dopředu určené, protože ještě předtím než jsme natáčeli film, jsme tento příběh hráli na divadle. Jediný kdo byl "přeobsazen" byl Petr Marek, který v divadelní hře hrál roli "Mariana", ale protože je to důležitá role, tak by se to moc neslučovalo s "rolí" filmového režiséra.

Jak se Vám spolupracovalo s režisérem Petrem Markem?
Petr Marek je jeden z mých nejbližších a nejčastějších spolupracovníků, takže pro mě je to radost. Zná moje přednosti a slabosti a jsme k sobě otevření. Jinak naše spolupráce vlastně vypadá spíš jako když se baví kamarádi. Vždy je z toho hodně odpadu a pubertálních blbostí. Práce vlastně nastává až v momentě, kdy materiál selektujeme a řadíme za sebe do nějakého tvaru. Pak přestává sranda.

Co bylo pro Vás při natáčení nejobtížnější?
Jeden z takových těžších momentů určitě nastal, když jsme po roce dotáčeli a měli jsme najít všechny ty věci - rekvizity, ve kterých jsme hráli před rokem. Protože to všechno byly naše osobní věci - náš civil, tak se na tom podepsalo opotřebení. Tričko jsem hledala tak dva týdny a snažila jsem si ostříhat vlasy přesně tak, jak byly před rokem, což se mi úplně přesně nepovedlo. Někteří z herců během toho roku ztloustli - ti se potýkali s o něco větším problémem.

Na co naopak ráda vzpomínáte?
Bylo to jako na táboře s kamarády. LÁHOR/Soundsystem je divadlo, s nímž hrajeme skoro už deset let. Přesto jsem tam nejmladší a navíc jsem během prvního natáčení nebyla úplně v kondici. Všichni mi pomáhali a byla spousta srandy. Jsem fanoušek svých kolegů! Jsou to velké osobnosti a charaktery, jejich divadla pro mě byly v mých divadelních začátcích formující.

Máte nějakou přímou zkušenost s adopcí?

Nemám, jen jsem o tom slyšela.

Kde Vás mohou v současné době diváci vidět? Co připravujete nového?
Na koncertech s kapelou Kazety, s divadlem Rádio IVO. Můžou mě potkat také jako dýdžejku. Aktuálně jsem připravovala čtení Hnědé knihy A/B Jana Turnera a Aleše Havlíčka. Chystám s Petrem Markem nové zábavné něco - Sourozenci Brucknerovi, zkouším s tanečnicí a choreografkou Věrou Ondrašíkovou nové audiovizuální představení, kde dělám hudbu a pohybuju se po pódiu. S Michalem Pěchoučkem a Romanem &Stětinou pracujeme na slavnostním večeru předávání Ceny Jindřicha Chalupeckého, na níž mimo jiné nominován Filip Cenek, který dělal Nic proti ničemu kameru. Celé to bude pojaté jako performance velmi tradičního formátu, večer budu moderovat a bude se to živě přenášet na Vltavu. Čeká mě teda dobrodružství i zábava. Během října budeme stříhat rozhlasovou road movie, na které pracuji s Aničkou Polívkovou a vysílat se bude 25.12. na Vltavě. Všechny blbosti světa!Kdo je Johana &Svarcová?

Johana &Svarcová se narodila v roce 1983 v Liberci. Tato mladá herečka, hudebnice, performerka a studentka Centra audiovizuálních studií na FAMU je spoluautorkou řady audiovizuálních projektů. S kapelou Kazety byla v loňském roce nominovaná na cenu Anděl za alternativní hudbu. Její divadelní začátky jsou spjaté s Hradcem Králové, kde spoluzaložila divadlo DNO (2000-2006) a účinkovala v inscenacích Vladimíra Morávka (Klicperovo divadlo v Hradci Králové, 2002-2006). Za svou tvůrčí práci získala Cenu Sazky a Divadelních novin (2002) za alternativní přínos divadlu, cenu Next wave za objev roku (2007) a cenu Prix Bohemia radio (2009) s Rádiem IVO za hru Pane, měl byste 20minut? Jako filmová herečka dostala minulý rok zatím nejvýraznější příležitost ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí - zvukařku. V současné době ji můžete vidět s divadlem Rádio IVO, LÁHOR/Soundsystem, s kapelou Kazety, jako Dj Mirku v různých dýdžejských sestavách (Disjockejové, Holky v lese)… V listopadu bude mít premiéru film Pavla Goebla Harila aneb čtyři z punku a pes, kde hraje opět jednu z hlavních rolí - Gorilu, pracuje na autorských rozhlasových hrách Rádio Verité pro Český rozhlas Vltavu. V jednotlivých projektech spolupracuje s nejrůznějšími umělci jako jsou s Michal Pěchouček, Jiří Havlíček, Simona Babčáková, Dušan Tománek, Anička Polívková, Věra Ondrašíková, Markéta Lisá, David Doubek a další.


Zdroj: Zdroj: Jiří Sedlák (PR / Hypermarket Film) + Sylva Poláková (PR / Artcam)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0265 s