Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníCo chystá Česká televize?

12.01.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Co chystá veřejnoprávní televize v tomto roce? Díky hvězdnému obsazení a legendě českého seriálu Sanitka víte, že už se blíží její pokračování. To ale není vše, co Česká televize může nabídnout.

Sanitka II
Pokračování legendárního seriálu z 80. let minulého století. Zažijeme setkání s původními postavami, nyní již o něco staršími, i s postavami úplně novými, které se připojují k třináctidílnému televiznímu románu o záchranné službě těchto dní. Jen to stejný úkol, jako před lety, ale přesto se v mnohém změnil, stejně, jako se změnila doba i lidé, kteří v ní žijí... V seriálu se objeví Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Zlata Adamovská, Jiřina Bohdalová, Pavel Zedníček, Marek Vašut, Petr Kostka, Jiří Lábus, Jan Budař a další. Scénář napsal Ivan Hubač, režie se ujal Filip Renč
 
Vánoční hvězda
Nejnovější počin dvojčat Bártů - Jitky a Kateřiny, které se podílely na Rodinných poutech a posléze Velmi křehkých vztazích. Love story vesnického muzikanta je příběhem stárnoucího osamělého muže, který si jako trumpetista přivydělává na vesnických pohřbech. Z lásky k ženě ze sousedství, která si ho nevšímá, se nechá kamarády z kapely přihlásit do pěvecké televizní soutěže "Vánoční hvězda".
 
Fámulina šouparáda
Nový formát hudebně zábavného pořadu pro děti. V čele šou stojí a průvodcem pořadu je naše nová loutka - maniakální zpěvačka "Mufajda". Ta pátrá po hitech, které by udělaly zaručeně radost dnešním dětským srdcím. Kombinace živých hostů a osvědčených hitů z TV archivu. Cílem nového zábavného cyklu je představit dětem současnou českou hudební scénu a znovu zhodnotit některé poklady z našeho tv archivu. Obohatit zásobník současných hudebních hitů pro děti a rozšířit spektrum jejich tvůrců.
 
Ceny české filmové kritiky
Slavnostní vyhlášení druhého ročníku cen udělovaných předními českými filmovými kritiky a publicisty. Ocení nejlepší celovečerní hrané i dokumentární filmy roku 2011, ale také herecké výkony nebo mistrovství v různých filmařských profesích. Moderátorem slavnostního večera bude Ondřej Vetchý a ocenění předají českým filmařům známé osobnosti jako Zdeněk Svěrák, Petr Hapka nebo Eva Zaoralová. Vysílat se bude 14. 1. z pražského SaSaZu.
  
Sněžný drak
Klasická pohádka o princezně, která vyrůstá bez matky. Její otec, vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. A nikdo vlastně neví, proč tak spěchá. Král na zámku uspořádá velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů vůbec nezamlouvá... Teprve potom vychází najevo, že za vším stojí dávná kletba, vládkyně říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna tak se svým vyvoleným procházejí náročnou a nebezpečnou cestou…Zahrají si zde Petra Tenorová, Saša Rašilov, Jitka Čvančarová, Arnošt Goldflam, Pavla Tomicová, Zuzana Slavíková, Jiří Pecha, Tomáš Matonoha a další.
 
Příběhy slavných – Olga Havlová
Dokumenty o významných postavách kulturního a společenského života se zaměřují na jejich tvůrčí i osobní zázemí, vycházejí z archivů i ze vzpomínek přátel a příbuzných. Patří už deset let ke stálicím mezi nejsledovanějšími pořady. Kromě televizních diváků o ně zájem projevují i festivaly a další kulturní či společenské akce. Nejbližší díl ve vysílání poodkryje život první ženy Václava Havla, paní Olgy. Dokument se bude vysílat 27. ledna.
 
Dvanáct měsíčků
Každý asi zná alespoň některý z neuvěřitelných úkolů, které musela pro svou macechu a nevlastní sestru splnit schovanka Maruška. Podaří se jí donést v třeskutém mrazu jahody a nebo kytičku fialek? Jak se tento příběh odehraje podle scénáře Jany Janíkové a Karla Janáka a v dramaturgii Martina Novosada, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Ale už dnes můžeme prozradit, koho v pohádce uvidíme. Zahraje si zde Marie Majkusová (Maruška), Veronika Žilková (macecha), Ivana Korolová (Květa), Roman Vojtek (Karel), Jan Komínek (Nosek) a Vladimír Čapka (rychtář).
 

Zdroj a foto: Česká televize
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0346 s