Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníRespektovaný designér Sam Havadtoy poprvé vystavuje v České republice

29.01.2012   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sam Havadtoy (4. 8. 1952) je světoznámý interiérový designér, který se intenzivně zabývá také uměleckou tvorbou. Navrhoval domy známým osobnostem včetně Johna Lennona. Přátelil se s umělci, jako byl Andy Warhol, Keith Haring, George Condo, Donald Baechler a Yoko Ono, se kterou Sam Havadtoy po smrti Johna Lennona žil a vychovával Seana Lennona.

Je majitelem renomované maďarské galerie Gallery 56. Při tvorbě Sam Havadtoy preferuje olej, akryl, kombinované techniky. Jeho práce reflektují jemné odstíny různých kultur, zejména Střední Evropu a americkou pop kulturu. S úspěchem vystavuje po celém světě.

V České republice budou díla Sama Havadtoye k vidění poprvé. Vernisáž výstavy v unikátních prostorách Muzea Stará Čistírna 20. března bude zároveň slavnostním večerem s charitativní aukcí pro občanské sdružení Sluneční paprsek, které pomáhá dětem po onkologickém onemocnění zapojit se co nejrychleji zpět do života. Kurátorem výstavy je Robert Alfoldi, známý maďarský herec, režisér a ředitel maďarského Národního divadla, speciálním hostem pak legenda umění Arturo Schwarz.

Ke své výstavě v Muzeu Stará Čistírna Sam Havadtoy poznamenal: „Je to vždy výzva vystavovat svá díla v jiné zemi. Poté, co jsem byl pozván do Prahy, byla moje první myšlenka ukázat průřez mé práce, což je bezpečný přístup, zejména pokud máte k dispozici velký výstavní prostor...  Jenže když jsem poprvé v reálu viděl specifické prostory Muzea Stará Čistírna, uvědomil jsem si, že musím jít za tento nápad, vzhledem k velmi zvláštním podmínkám, které jsem musel do projektu začlenit. Byla to opravdová výzva. Přibližně ve stejnou dobu mi můj přítel a kurátor Robert Alfoldi poslal dvě plastové konve z 60. let ve tvaru kachen, a právě tyto kachny se staly mou inspirací pro výstavu v České republice...

 


První výstava Sama Havadtoye v České republice – Malby a sochy 2010-2011 (Paintings and Sculptures 2010-2011) se koná 21. března – 10. dubna v Muzeu Stará Čistírna, Papírenská 6, Praha 6.

Výstava Sama Havadtoye bude otevřena denně od 9 do 17 hod. Vstupné: 120 Kč dospělí / 60 Kč děti, studenti a důchodci / 50 Kč školy s minimálním počtem 10 žáků ve skupině / 220 Kč rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti nebo 1 dospělý a 3 děti). Za příplatek (v ceně bude zdarma publikace o muzeu) bude možné absolvovat i prohlídky podzemí muzea + strojovnu s kotelnou + usazovací nádrže s průvodcem (vždy v 11, 14 a 16 hod.).


Zdroj: Naďa Machková / 2media


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0203 s