Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníRokoko Jiřího Bárty, italské lidovky podle Dagmar Peckové

22.02.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máte již program na sobotu 31. března 2012? Pokud ne, nenechte si ujít benefiční koncert Nadačního fondu Kolowrátek, který se koná ve Stavovském divadle. Kromě skvělého kulturního zážitku svou účastí podpoříte handicapované děti.

Pro Dagmar Peckovou bude benefiční koncert první spoluprací s Nadačním fondem Kolowrátek. Proč se pro ni rozhodla? „Velmi se mi zalíbila myšlenka podpory mladých talentů, i to, že se Kolowrátek nezaměřuje pouze na jeden směr, ale pomáhá tam, kde je třeba,“ odpovídá D. Pecková a přibližuje i repertoár: „Zazpívám svůj oblíbený písňový cyklus, myslím, že ačkoliv patří mezi díla 2. poloviny 20. století, je to neobyčejně zpěvné dílo, které vás provede lidovou písňovou tvorbou po celém světě během patnácti minut.“

Výtěžek benefičního koncertu je určen na podporu činnosti Nadačního fondu Maximiliana, Francescy a Dominiky Kolowrat-Krakovských Kolowrátek. „Dlouhodobě se zaměřujeme především na handicapované děti a mladé umělce, kteří potřebují pomoc k rozvinutí svého talentu. Máme velkou radost, když se podaří změnit konkrétní osudy k lepšímu. Proto jsme se rozhodli uspořádat benefiční koncert a prostředky získané prodejem vstupenek věnovat na podporu aktivit Kolowrátku. Těší mne, že na benefici vystoupí umělci, kterých si osobně velmi vážím. Věřím, že se koncert stane pro návštěvníky nezapomenutelným zážitkem, svou účastí navíc podpoří dobrou věc,“ říká JUDr. Dominika Kolowrat-Krakovská.

Taktovka šéfdirigenta Marko Ivanoviće nechá vás sluch ochutnávat předehru z Figarovy svatby W. A. Mozarta, Čajkovského Variace na rokokové téma v interpretaci Jiřího Bárty nebo Lidové písně italského skladatele Luciana Berii v podání Dagmar Peckové. Jako třešnička na dortu zazní Stavovským divadlem   Klasická symfonie Sergeje Prokofjeva.

Vstupenky v pokladnách Národního divadla a obvyklých předprodejích.

Rozhledna má pro vás dobrou zprávu: Dva z vás mohou v naší soutěži vyhrát vstupenku pro sebe i doprovod! Stačí odpovědět na jedinou otázku, což je po přečtění tohoto článku více než jednoduché. Třeba budete mít štěstí právě vy! Soutěžit až do 15. 3. můžete zde:

Nová soutěž: Jiří Bárta a Dagmar Pecková. Máme pro vás na ně 2 x 2 vstupenky!

 
Nadační fond Kolowrátek
 
Nadační fond Kolowrátek (www.kolowrat.cz) založili potomci Františka Tomáše Kolowrat-Krakovského (1943–2004) Maximilian Alexander a Francesca Dominika spolu se svou matkou Dominikou v roce 2008. Například v loňském roce Kolowrátek uspořádal veřejné sbírky na nákladnou léčbu pro tříletou handicapovanou Vandičku nebo na pomoc vozíčkáři Antonínu Vrňákovi, kterému hrozilo, že přijde o střechu nad hlavou. Díky Kolowrátku mohou mladí talentovaní hudebníci, kytarista Petr Moc a klavíristka Radka Hanáková, studovat prestižní zahraniční školy. Začínající umělce Kolowrátek podporuje i prostřednictvím partnerství s hudebním festivalem Mladá Praha. Nadační fond pravidelně spolupracuje také s Centrem Paraple.

Kolowrat-Krakovští vždy podporovali oblast vzdělávání a kultury, pomáhali lidem v tíživé sociální či zdravotní situaci a v mecenášské tradici pokračuje i


Foto: Jiří &Sourek

Zdroj: www.kolowrat.cz / 2mediaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0375 s