Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 3.8.2020, svátek má Miluše 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


MěřeníČí je demokracie?

10.05.2004     Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V televizní Sedmičce se utkal předseda KSČM Grebeníček s předsedou KDÚ-ČSL Kalouskem. Po celou dobu diváci zasílali své hlasy jednotlivým představitelům a světe div se, nejvíce souhlasných hlasů obdžel Grebeníček-KSČM. Vzpomněla jsem si na svůj varovný článek z loňského roku, který vám nyní předkládám.

Čí je demokracie?

"V množství lidu spočívá důstojnost krále. Kdežto úbytek národa, zkáza pro vládce." Přísloví 14-15 v.28

Herec, režisér a scénárista Ladislav Smoljak uspořádal podpisovou akci "S komunisty se nemluví," pod níž se podepsalo šest tisíc našich občanů. Václav Havel, bojovník za demokracii, se tohoto hesla držel po celé své prezidentské období. Přesto jsou komunisté třetí nejsilnější politickou stranou a jejich preference nadále stoupají. Proč asi?
Čtyřletá opoziční smlouva mezi ODS a sociálními demokraty znechutila voliče natolik, že dvaačtyřicet procent z nich k posledním volbám vůbec nepřišlo a mnozí z těch, co přišli, z protestu volili KSČM.
Víme tedy proč, zato nevíme co s nimi. Vyloučit je z politiky po čtrnácti letech nelze a protože jsme demokratický stát, měli bychom tuto skutečnost respektovat. A nejen to. Měli bychom s nimi i mluvit! Zapojením do vedení státu by se tak dostali pod veřejnou kontrolu a zodpovědností na státní moci by se současně zbavili štítu neposkvrněnosti politickou špínou. Ovšemže je můžeme i nadále ignorovat. Potom se ale nesmíme divit, když příští volby vyhrají právě oni.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Markéta - 10.5.2004 - 10:52

Pokud někdo volí KSČM "z protestu", tak je debil a žádný mluvení nebo nemluvení s komunisty na tom nic nezmění.
A ty by sis představovala to mluvení s nimi konkrétně jak? Vážně si myslíš, že když se komunisti zapojí do vedení státu, jak píšeš, že bude situace u nás lepší než je teď?
Skoro se tě bojím zeptat, komu jsi vhodila hlas do urničky!

Od: Filip - 10.5.2004 - 21:23

"...zbavili štítu neposkvrněnosti politickou špínou"
Oni jsou neposkvrněni??? Pužiji - li také citát, tak na mají na rukách tolik krve, že v samém nebi není dost vláhy, aby ji smyla! A že se přímo neůčastnili průšvihů porevolučních neznamená, že mají spoluvládnout. To je naprostá demagogie. To je jako by kdyby jsi chtěla, aby bylo v německé vládě NSDAP, aby OPRAVDU všichni neustále viděli, že fašisti jsou doopravdy špatní, protože dosavadní zkušenost některým lidem zřejmě nestačila. Já si naopak myslím, že na místě je naprostá izolace (což se neděje) a to nejen v politice. Na každém kroku je potřeba dávat pocítit co si o nich myslíme. Že nic nebylo zapomenuto, ani prominuto. Že se tady neděli pouhé omyly a přehmaty, jak se dnes snaží vše bagatelizovat. Paní Dr. Horáková by se musela obracet v hrobě, kdyby měli být komunisti ve vládě jenom proto, aby se ještě trochu namočili.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0858 s