Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.7.2022, svátek má Jaroslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníVirtuální Schikaneder

18.04.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Národní galerie v brzké době všem příznivcům umění nabídne opravdovou lahůdku. Ve Valdštejnské jízdárně se již nyní chystá dlouhodobě očekávaná výstava předního českého malíře Jakuba Schikanedera. To je již samo o sobě na jedničku, ale tentokrát je tu mnoho dalších doprovodných akcí, že těch jedniček v pomyslné žákovské bude zajisté přibývat!!!

Protože jsou v tuto chvíli brány výstavy zavřené, máme čas podívat se na to, co vše nám nachystalo oddělení umění 19. století Národní galerie ve spolupráci s dalšími institucemi a osobnostmi.
Pojďme ochutnávat. Čeká nás opravdový divácký komfort.

Na prvním místě bych ráda vyzdvihla katalog, vědeckou publikaci, monografii  z umělcova života i tvorby, doplněnou o celou řadu nových poznatků, vzniklých soustavným několikaletým bádáním.
Již nyní jsou v provozu webové stránky, nabízející základní přehled všeho, co pro zájemce v souvislosti s touto výstavou Národní galerie nabízí. V jejich knihovně najdeme jak informace o výstavě samotné, tak o životě a tvorbě Jakuba Schikanedera, doprovodné programy a počítačová hra pro děti speciálně vytvořená k této tematice.
Ta je obecně nebývalým projektem.  Jde vlastně o interaktivní publikaci s názvem Deník Jakuba S., která zábavným způsobem  provádí děti umělcovými osudy i způsobem malování, tvorby vůbec. Děti se při ní dozvědí aktivním způsobem spoustu informací, ale zároveň si zábavnou formou vylepšují trpělivost, paměť, koordinaci pohybů a vylepšují i kreativní část svojí dušičky. Vřele ji doporučuji nejen do škol, ale i domů a věřte, že se při ní příjemně pobaví i dospělí. Navíc je volně přístupná vlastně všem a všude, kde je základní připojení k internetu.
Lektorské oddělení má samozřejmě připraveny tradiční umělecké dílny pro všechny věkové kategorie, jak jednodenní, tak i ty časově náročnější. To, že se jim daří, dosvědčuje naplnění některých kurzů již nyní, kdy vlastně ještě výstava ani neběží.
V samotné jízdárně budou fungovat dva pracovní kouty tradičně na balkonech, ten jeden bude stylizovaný do oblíbeného prostředí J. Schikanedera, kavárny s šachovnicovými stolky a knihami ke čtení, druhý bude pracovně aktivní.
Při vstupu bude součástí multimediální audioprůvodce, jestli se nepletu, porvé i s tlumočením do české znakové řeči.

Myslím, že nezbývá než složit poklonu tak důkladné přípravě a těšit se, až se brány Valdštejnské jízdárny otevřou.

(foto a veškeré údaje spojené s informacemi www.schikaneder.cz)  
 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0274 s