Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníPérák divadla Vosto5 se stěhuje na dva červnové večery do letenského ChapiteauX

13.06.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Úspěšné představení Divadla Vosto5 „Pérák - Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!“ o mytickém českém superhrdinovi z doby heydrichiády a nacistické okupace se na dva červnové večery (15. a 29. června) stěhuje na pražskou Letnou – do velkého cirkusového stanu na festivalu ChapiteauX pořádaného souborem Cirk La Putyka.

Trailer představení: http://www.youtube.com/watch?v=y4owD9Sv9jM

Výpravná inscenace režiséra Jiřího Havelky o smyšlené postavě českého odboje, která díky pérům na nohou hravě přeskakovala pražské ohrady, tramvaje a ulice, kombinuje prvky bojových umění a extrémních sportů s poetikou autorského divadla a typického slovního humoru. „Pérák, tento jediný český superman, svými „hrdinnými“ kousky psychicky pomáhal přežívat ponížení a utrpení lidí. Protože náhle přišli o veškeré iluze své obranyschopnosti a nutně potřebovali hrdinu, tak o něm začali snít a obraz, který jim rostl před očima, byl dílem jejich touhy, snů a frustrace.“ vysvětlují tvůrci z divadla Vosto5. Představení po svém hravě interpretuje české dějiny a na pozadí reálných historických událostí protektorátu Čechy a Morava rozvíjí příběh fiktivní odbojové skupiny, české Ligy výjimečných. „Diváky vtahujeme do ´snu o českém superhrdinovi´, ale skrze něj jim připomínáme, že v tomto pohnutému období českých dějin skuteční hrdinové nechyběli. Vytváříme fiktivní příběh české ´Ligy výjimečných´ – záhadného společenství skutečných a smyšlených hrdinů, kteří v nebezpečných podmínkách protektorátu společně s Pérákem chystají odbojové akce,“ uvádí autoři. Napůl smyšlenými a napůl reálnými vztahy, plány a akcemi nacházejí v povědomých a obecně známých historických událostech nové nečekané a překvapivé souvislosti – objevy, které jsou netušené a skvostné. Před zraky diváků se zhmotňuje fiktivní štáb československého odboje, protektorátního velení i obyčejná česká domácnost a rozvíjí se fantastický příběh „nezveřejněných dějin“, kdy bude možné sledovat strhující drama obrany republiky s mnoha překvapivými taktickými manévry a lidskými příběhy.

Představení vzniklo v koprodukci Divadla Vosto5, festivalu 4+4 dny v pohybu a MeetFactory.

Oba večery s Pérákem začínají ve 20 hodin a vstupenky jsou k dostání na pokladně ChapiteauX. Stan se nachází v Letenských sadech, vedle &Spejcharu, tram 1, 8, 18, 20 do zastávky Chotkovy sady, metro do zastávky Hradčanská a Malostranská, dále pak tramvají. Více informací na www.vosto5.cz a www.chapiteau-x.cz.
 
Pérák – Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!
Scénář a režie - Jiří Havelka
Producent - Petr Prokop a Vosto5
Dramaturgie  - Ondřej Cihlář
Hudba a zvukový design - 6polnic - Ondřej Dědeček
Choreografie a pohybová spolupráce - Jan Novák, Pavel Mašek
Hrají  - Ondřej Bauer, Ondřej Cihlář, Jiří Havelka, Tomina Jeřábek, Tomáš Měcháček/Jiří Böhm, Petr Prokop, Markéta Frösslová, Pavel Mašek/Jakub Gottwald, Zdeněk Pecha, Petr Vaněk, Ján Sedal, Andrej Polák, Jan Novák a Daniel Fajmon


Zdroj:
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ


 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0292 s