Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníLetní fotoworkshop v Lednici povedou tři špičkoví fotografové

11.07.2012   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jiří Turek, Antonín Kratochvíl, Jan Pohribný. Exkluzivní sestava lektorů, respektovaných českých fotografů, se sejde na letošním South Moravia Photoworkshopu, který se koná od 30. 7. do 5. 8. v Lednici.

Amatérským i profesionálním fotografům se tak nabízí mimořádná příležitost učit se od mistrů svého oboru. Vybírat mohou ze tří tvůrčích dílen, zaměřených na portrét, módu, dokument, reportáž, krajinu. Studenti uměleckých škol mají slevu 50 % z ceny workshopu.

Jiří Turek, díky dlouholeté práci ve světě módní fotografie jeden z nejuznávanějších českých fotografů, svou tvůrčí dílnu zaměří na fotografování portrétu a módní story v krásných prostorách Lednického i Valtického zámku a jejich okolí.

Studenti Antonína Kratochvíla, fotožurnalisty a fotodokumentaristy se světovým renomé, se pokusí zachytit naaranžované i spontánní portréty, protože právě portrét vyjadřuje magický moment poznání mezi fotografem a objektem. Cílem dílny je naučit fotografovat osoby a objekty jiným způsobem.
Jan Pohribný během týdenní intenzivní práce v Lednicko-valtickém areálu a okolí Pálavy zasvětí zájemce do tvůrčích postupů při fotografickém zpracování krajiny, která se nezdá být na první pohled něčím výjimečná. Zvláštní pozornost bude zaměřena na užití přirozeného a umělého osvětlení v exteriéru, na aplikaci barvy v prostoru a další postupy.

Letní týdenní fotografický workshop se v Lednici koná již po čtvrté. Tradičně vyvrcholí prezentací fotografií všech účastníků v prostorách Vinného sklepa pod Platanem v prostorách lednického My Hotelu. Organizátorem akce je občanské sdružení South Moravia Photoworkshop, které v roce 2008 založili Michaela Cibulková, Antonín Kratochvíl a Jiří Turek s cílem poskytovat vzdělání v oboru užité i tvůrčí fotografie a propagovat region jižní Morava, a to přímo formou fotografií, které vzniknou v průběhu fotografických workshopů.

Více informací a přihlášky na www.smpw.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0356 s