Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 3.8.2020, svátek má Miluše 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


MěřeníPolitika je svinstvo

28.05.2004     Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hodně se dnes mluví o terorismu, ale kdo je vlastně terorista? Ten který se brání, nebo ten, který okupuje cizí území a zabíjí tam neviné lidi?

Politika je svinstvo.


Můj táta byl obyčejný člověk. Měl rád svoji rodinu, svůj baťovský, později státní obchůdek s obuví, a do politiky se nikdy nepletl. "Politika je svinstvo," říkával, "a proto do žádné strany, děti, nevstupujte." Držel se toho sám, držely jsme se toho my a drží se toho i naše děti. Tím nechci říci, že je nám dění u nás i ve světě lhostejné. Naopak.
Vážím si lidí, kteří politice obětovali svoje soukromí, bez osobního prospěchu. Bohužel takových není mnoho u nás ani ve světě. Prospěchářů si vážit nelze a úplnou katastrofou je, když do politiky vstoupí fanatik, ať politický, nebo náboženský. Ani jednomu nejde o dobro věci. Jde mu jen o prosazení svého osobního názoru jako tvrdé pravdy, tak říkajíc, fundamentalizmu. Souhlasím s tím, že se proti terorismu musí bojovat. Třeba i v rodině. Je to zlo, kterým trpí bezbranní lidé.
To, co se stalo 11. září r.2OO2 v USA je a politováníhodné. Zahynulo mnoho lidí, kteří s politikou ani náboženstvím možná neměli ani nic společného. Bohužel toto nejsou první oběti terorizmu. Pod jařmem kolonizátorů odjakživa umírali, ve jménu toho "Nejvyššího", nevinní lidé. Černoši, indiáni, Židi, Cikáni, lidé se žlutou barvou pleti. Ptám se proč, když Bůh ani Alláh zlo a násilí nepodporují! Vždyť podstatou každého náboženství je dobro, láska a tolerance. A pokud někdo hlásá něco jiného, lže!
Tak vidíte. Místo nutné práce, kterou jsem si na dnešek plánovala, jako zavařit červenou řepu, nastříkat kočky proti blechám, posekat trávník, mařím čas psaním tohoto článku. Jenže mně v tuto chvíli připadlo nad jiné důležitější svěřit se vám se svými pocity. Abychom totiž měli ještě vůbec čas si takové věci povědět. Protože i když většina lidí na světě chce žít nebo žije v míru, terorismus tady byl a je. Aby nebyl, bude asi potřeba důkladně si vysvětlit příčiny vzniku terorismu ve světě, odpustit si vzájemné křivdy a být k sobě tolerantní. Bude také záležet na každém z nás komu dáme svůj hlas jako voliči.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Matt69 - 28.5.2004 - 1:54

Libuše, jakkoli je jasné, že vše, co činíš, děláš vždy s těmi nejušlechtilejšími pohnutkami, články tohoto typu, kde autor bez ladu a skladu či jakéhokoli řádu vychrlí vše, co ho momentálně napadne, mě leckdy přivádějí až k nepříčetnosti.

Citát:
"Protože i když většina lidí na světě chce žít nebo žije v míru, terorismus tady byl a je. Aby nebyl, bude asi potřeba důkladně si vysvětlit příčiny vzniku terorismu ve světě, odpustit si vzájemné křivdy a být k sobě tolerantní. Bude také záležet na každém z nás komu dáme svůj hlas jako voliči."
---------------------------------
Kdo, komu a jak má "důkladně vysvětlit příčiny terorismu"? Jaké "vzájemné křivdy" si máme odpouštět a v čem konkrétně máme být "k sobě tolerantní"? (Nezlob se na mě, ale být tolerantní kupř. k Al Kajdě by mi přišlo krajně nevhodné...).

O čem tento článek vlastně hovoří? Nemohlas by být příště krapet konkrétnější?

Od: Markéta - 28.5.2004 - 8:49

Libuše, ty se jako obvykle snažíš poukázat na více věcí najednou. (to jen dokazuje, jak moc tě to všechno štve, což chápu)
1. politika
2. náboženství
3. terorismus
4. rasismus
Všechna tato témata jsou velmi vážná, velmi složitá a pár vět nestačí. A ke všem těmto čtyřem pojmům podle mě patří tvé " .... je svinstvo". Ráda bych od tebe četla články na tato témata o každém zvlášť a více podrobně. Tento článek mi připadá spíš jako úvodník a nevím, k čemu z těchto 4 (možná jsem něco přehlédla a je jich víc) problémů se vyjádřit dřív.
Mohla by vzniknout dost podnětná a zajímavá diskuse.

Od: mm - 28.5.2004 - 9:50

Trošku mě zaráží, když autor svůj čas strávený nad svým dílkem označí za "zmařený". Pak to snad ani nestojí za publikování, ne?

Od: guverner - 30.5.2004 - 22:46

Libuše
Zajímalo by mě, co to vlastně ta politika je. Není to jen něco, za co se lidé zchovávají aby nemuseli myslet vlastní hlavou? Nebylo by lepší, řídit se tzv. selským rozumem?

Od: Libuše - 20.6.2004 - 21:11

Matt69
Právě jsem se vrátila z hezké duchovní dovolené od moře a vlítla rovnýma nohama do malicherné rality. Přečtu si připomínky podrobně a pokusím se na ně odpovědět.Ahoj

Od: Libuše - 20.6.2004 - 21:23

Markéta
Na duchovní dovolené jsme měli i přednášky astrologa p. R. Stříbného. Nechala jsem si udělat horoskop z něhož vyplynulo,že vlivem postavení planet při zrození, budu roztržitá a moje psaní bude pro někoho nesrozumitelné. Takže se pokusím psát, nebo alespoň v předmluvě naznačit o co mi jde. Jedno je snad ale jasné. Jde mi vždy o dobro, nesnáším netoleranci, povrchnost a nespravedlnost, ubližování bezbranným...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0658 s