Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníPříprava na dovolenou: Jazykové pomocníky nenechávejte doma!

15.07.2012   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zmatené šermování rukama na recepci hotelu, nechtěná objednávka v restauraci nebo únavné bloudění cizími ulicemi. Oč by byla zahraniční dovolená příjemnější, nebýt jazykových bariér?

38 procent Evropanů, nepočítaje v to Brity a Iry, ovládá angličtinu. Její základy by měl znát každý cestovatel. Díky přehledným brožurám s audio doplňky stačí pár hodin v autě, autobuse nebo letadle.
 
„Jazykové tituly s CD v MP3 formátu rychle nabývají na popularitě. Nemusíte sedět u stolu s otevřenou knihou, při poslechu nejběžnějších frází a slovíček můžete relaxovat na zahradě, na pláži, prostě bez omezení. Témata se nejčastěji dotýkají právě situací, které každý zažívá během dovolených. Jednoznačně nejžádanější verzí je ta pro začátečníky,“ uvedl Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment.
 
Podle nejnovějšího průzkumu Eurobarometr, zaměřeného na jazykové znalosti obyvatel EU, ovládá alespoň jednu cizí řeč 54 procent Evropanů. Česká republika obsadila z členských zemí až 19. pozici s podprůměrnými 49 procenty. Nebýt slovenštiny, skončili by Češi ještě hůř. „Vyjma sezonních výkyvů na úvod školního roku a před maturitami se zájem o jazykové učebnice v posledních letech drží na stabilní úrovni. Stále platí, že prodejnosti dominují anglické učebnice, které jsou dvojnásobně žádanější než jejich ekvivalenty v němčině a čtyřikrát víc poptávané než stejné tituly ve francouzštině, španělštině a ruštině,“ potvrdil Pavel Nýč.
 
Ideálními pomocníky každého začátečníka při cestě do zahraničí jsou učebnice Angličtina nejen do auta, která zahrnuje tištěnou brožuru i poslechová cvičení se základy jazyka, nebo rozsáhlejší Angličtina pro samouky + CD s MP3. Mírně pokročilí pak ocení příručku Angličtina – věty a fráze pro každou situaci nebo audio titul Anglicky bez učebnice, rozdělený na čtyři tematické části: restaurace a jídlo, nakupování, ve městě, cestování a služby. Oba jazykové tituly donutí hravou formou cestovatele oprášit už známá slovíčka v rámci ustálených frází a naučí mnoho nových výrazů i slovních spojení.
 
JAZYKOVÉ PŘÍRUČKY NA DOVOLENOU V ZAHRANIČÍ

Angličtina – věty a fráze pro každou situaci
Chcete si jen zopakovat běžné anglické fráze? Nebo chcete svou angličtinu při konverzaci trochu "okořenit"? Připomeňte si základní anglické fráze a naučte se i další ustálená spojení, která dodají Vaší angličtině ten správný říz.
256 s., 199 Kč

Angličtina pro samouky + CD s MP3
Naučte se anglicky s humorem! S Paddym, Lindou a jejich přáteli si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy anglické gramatiky. Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s anglickou výslovností. Jednoduchá struktura této moderní učebnice je ideální nejen pro samouky.
240 s., 299 Kč
 
Angličtina nejen do auta – CD s MP3
Poslouchejte a učte se cizí jazyky kdykoliv a kdekoliv! Nejen v autě, ale i při relaxaci můžete rozvíjet svou slovní zásobu angličtiny. Slovíčka a základní fráze k jednotlivým tématům si nejprve prostudujete v přiložené brožuře. Díky různým typům cvičení na CD se vaše znalosti při poslechu upevní a s využitím vzorových frází se naučíte vytvářet nová slovní spojení. Titul je členěn tematicky a je k dostání ve verzi jak pro mírně pokročilé, tak pro začátečníky.
32 s., 149 Kč
 
Anglicky bez učebnice – 4 CD s MP3
Chcete si rozšířit anglickou slovní zásobu? Vadí vám, že se v cizině nedomluvíte v restauraci, na nádraží, v hotelu nebo při nakupování? A nebaví vás učit se doma u stolu? Pak je pro vás Anglicky bez učebnice - CD s MP3 to pravé. Soubor obsahuje 4 tematicky zaměřená CD s audionahrávkou ve formátu MP3. Díky nim si postupně osvojíte 1200 slovíček. Naučíte se používat slovíčka, která znáte, a naučíte se slovíčka nová.
2 s., 199 Kč
 
Více na www.fragment.cz
 
 

Zdroj: Eliška Crkovská


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0373 s