Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníOslňující, záhadná a nebezpečná. Amerika, jak ji neznáte

16.07.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Daleko od betonových džunglí, rozsáhlých nákupních komplexů, přesto jen pár minut od uspěchaných center měst se rozkládá úplně jiný svět. Svět, který na jedné straně prospívá a na straně druhé bojuje o přežití. Nabízí tyčící se vrcholky hor, žhavé pouště, spletité lesy a půvabně členěná pobřeží. To jsou nejdivočejší oblasti, to je Nezkrocená Amerika, zbrusu nový dokument National Geographic Channel (NGC).

Během natáčení strávil štáb filmařů v terénu skoro 2 roky a urazil tisíce kilometrů na trase mezi Aljaškou a Patagonií. Aby bylo možné natočit doposud nezachycené záběry, museli se kameramani spustit z peruánských útesů a ve snímání úchvatného území lvounů jim nezabránily ani četné modřiny a boule. V Kalifornii se nenechali odradit žahnutím medúz, v tmavém ekvádorském lese překonali i rozbahněné a kluzké stezky, vypořádali se s mrazivými teplotami kolem -30 °C či téměř 100procentní vlhkostí. Projeli zuřícími hurikány, šplhali do závratných nadmořských výšek, spali při větru o rychlosti přes 130 kilometrů v hodině a byli pronásledováni pumou. Výsledkem jejich snažení jsou doposud nezdokumentované záběry zvířecího chování.        
 
Čtyřdílný seriál Nezkrocená Amerika se na obrazovkách National Geographic Channel objeví poprvé v neděli 5. srpna 2012 a bude ukázkou nezdolné vůle přežít v divočině Severní, Střední i Jižní Ameriky. Série čtyř hodinových dokumentů (Hory, Pouště, Lesy a Pobřeží) přinese úchvatné záběry, představí elegantní námluvy, obrovskou výdrž i tvrdé boje zvířat. Nově se úžasné scenérie divákům nabízí v širokoúhlém formátu 16:9, v němž NGC vysílá od 10. července 2012.
 
Nezkrocená Amerika
Epizoda Hory představí fascinující druh netopýra, o jehož existenci jsme doposud neměli tušení. Ten disponuje mezi všemi savci bezkonkurenčně nejdelším jazykem v poměru ke svému tělu. V Pobřeží budeme plavat po boku elegantních mant nedaleko mexických břehů. V epizodě Pouště se setkáme s tučňáky, kteří své mladé vyvádí na nejsušším místě planety.V díle nazvaném Lesy se v Amazonii vydáme na lov s nepolapitelným jaguárem, který si vzápětí pochutná na kajmanovi.
 

 
 
 Zdroj:
Jana Dobášová - channels s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0344 s