Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníPodívejte se: Martin Pechlát jako režisér Lars von Trier v novém TV spotu

11.08.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TV spot a celá grafika devátého ročníku mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest, který proběhne od 29. srpna do 2. září v Praze, odráží letošní hlavní téma MANIPULACE. „S nápadem přišel můj kolega Michal Nohejl. Inspirací se stala slavná tisková konference Larse von Triera v Cannes a poslech kurzu italštiny, kde se opakují zcela nesmyslné kombinace vět a slov vydávané za komunikaci,“ říká Martin Přikryl, jeden z autorské a režijní dvojice Mods.

Role slavného režiséra při tiskové konferenci v Cannes se zhostil herec Martin Pechlát, role herečky pak Lenka Zahradnická a jedné z novinářek Markéta Stehlíková. V komparzu hrají jak lidé z Fresh Film Festu a jejich přátelé, tak i skuteční filmoví kritici. „Ze získaného materiálu a kurzu italštiny jsme následně vytvořili náhodnou kombinaci zvuku a obrazu jako čistou ukázku MANIPULACE, která je letošním tématem festivalu,“ vysvětluje Martin Přikryl. Natáčení proběhlo v kině Francouzského institutu v Praze, který se stane také festivalovým centrem. Výrobu spotu, kterou zaštítila agentura JANDL Praha, zajistila společnost Filmservice. Na TV spot se podívejte zde: http://vimeo.com/47109154.

Téma MANIPULACE se prolíná i všemi dalšími grafickými materiály festivalu, které jsou založeny na kontrastu nefunkčních předmětů a jejich vysokého ohodnocení hvězdičkami a citáty, které lidé znají například z filmových plakátů. Autorem grafické koncepce je Jiří Troskov a fotografkou je Silvie Milková.  

9. ročník Fresh Film Festu ovládne od 29. srpna do 2. září pražská kina. Jako každý rok festival nabídne výběr 120 snímků, které jinde nemáte šanci vidět.

„Progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,“ říká Radka Weiserová, ředitelka festivalu. „Výsledný program vybíráme z téměř 1.200 přihlášených snímků, například ve studentské sekci uvidí návštěvníci skutečně to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo po celém světě,“ dodává. Jako tradičně soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní zvláštní uvedení, pocty a retrospektivy, distribuční premiéry, jedinečná uvedení snímků renomovaných autorů, koncerty, workshopy, diskuse, výstavy a party. Projekce Fresh Film Festu letos proběhnou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

Více informací o celém programu na www.freshfilmfest.net.
 
TV spot Fresh Film Fest 2012:
Režie: Mods
Filmová produkce: Film Service
Producent: Jan Vrtílek
Production assistant: Lukáš Heinitz
Agentura: JANDL Praha
Kameraman: Tomas Sysel
Střih: Petr Mrkous
Postprodukce: RUR
Obsazeni: Martin Pechlát, Lenka Zahradnická (herečka), Markéta Stehlíková (novinářka)

 

Zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0326 s