Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 31.5.2020, svátek má Kamila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12870
Komentářů: 11076


MěřeníČerná hvězda

26.05.2004   Zdeněk Pilný   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

na pohádky tady nejsme zařízeni, ale aspoň jednu na dobrou noc ...

Černá hvězda

Hluboko ve vesmíru, miliony světelných let od nás, za tisíci galaxiemi a stovkami polí vesmírného prachu, svítila už od pradávna hvězda, které všichni obyvatelé vesmíru říkali černá. Její světlo mělo totiž takovou zvláštní moc. Nebylo vidět, ale na všechny bytosti ve vesmíru působilo neuvěřitelnou a záhadnou silou. Snad proto ta hvězdička nikdy neměla žádné kamarádky, všechny planety a planetky, hvězdy i hvězdičky a ani komety se nechtěly s černou hvězdou přátelit a povídat si s ní, protože se všechny bály jejího tajemného, kouzelného světla. Vyhýbaly se jí dokonce i ničivé meteority a tak celé věky zůstávala sama a byla z toho moc smutná.
Jediný, kdo se nebál, byl mocný čaroděj, který celý vesmír vytvořil a ten si řekl, že černé hvězdičce pomůže najít nějakou kamarádku. Stvořil tedy po dlouhém přemýšlení černou díru a myslel si, že její tajemná síla bude pro černou hvězdu dobrou kamarádkou. Jenomže černé díry se zase báli všichni ve vesmíru, protože byla nenasytná a všechno co se dostalo při neopatrném pohybu do její blízkosti, pohltila a už nikdy nikdo takovou zbloudilou planetku nebo hvězdu neviděl. Čaroděj, který černou díru stvořil byl z toho nešťastný a vzpomněl si, že mu při té práci chyběla jedna lahvička, ve které byly shromážděny všechny dobré vlastnosti a že tak vlastně vytvořil koncentrované zlo. A tak černá díra ničila a pohlcovala všechno co bylo na dosah a stále rostla a mohutněla. Čaroděj – stvořitel dlouho marně přemýšlel, jak by tu svoji chybu napravil, pročítal své zápisky, které si vedl již od začátku stvoření vesmíru a stále nemohl přijít na nic co by pomohlo.
Po dlouhém čase našel zápisky o tom, jak to všechno bylo, když vznikala černá hvězda a zaradoval se. Ve svých poznámkách měl napsáno, že tehdy zase naopak neměl k dispozici žádné špatné vlastnosti a tak vlastně vytvořil dokonalé dobro. V té době, ale nikdo nevěděl co to vlastně dobro nebo zlo je a tak světlo té hvězdy obestřel jakýsi černý závoj nevědění a proto se všichni té černé hvězdy a později i černé díry tolik báli. Tak a teď to bude jednoduché, řekl si čaroděj. Po pečlivých výpočtech trochu pozměnil dráhu černé hvězdy tak, aby se přiblížila k černé díře a ta aby z ní strhla ten závoj nevědění a aby obě ta vesmírná tělesa zůstala v co nejtěsnější blízkosti. A tak se taky stalo a od té doby spolu ve vesmíru existují zlo i dobro v těsném sousedství, navzájem se vylučují i si navzájem pomáhají, jsou z nich ti nejlepší přátelé, nemohou existovat jedno bez druhého a neustále bojují o to, aby jedno z nich zvítězilo, ale to čaroděj – stvořitel nikdy nedopustí. Tentokrát se ve výpočtech nespletl a ve vesmíru zavládl klid a dokonalý soulad.

Praha 28.března 2004Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0672 s