Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 5.6.2020, svátek má Dobroslav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12878
Komentářů: 11080


MěřeníRezignace

28.05.2004   Zdeněk Pilný   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

... nevíte proč volby do Evropského parlamentu jsou stranické?

Rezignace

Chtělo by to změnu. Už nějakou dobu přemýšlím, že budu rezignovat na svoji funkci prodavače. Povýšil jsem sice dnešním dnem na skladníka, ale bez jakékoliv finanční motivace. Do vedení firmy se taky nedostanu, tak pohrozím rezignací. A proč ne? Je to dneska přece móda a mocný nástroj.
Víme jak dopadla paní exministryně Součková a ostatní nedají pokoj a nedají. Teď chce něco takového zkusit pan ministr Škromach, no přeji mu spoustu úspěchů a více podpory pana předsedy vlády. Snad pana Škromacha taky nevykopne.
To pan senátor Kolář zvolil lepší metodu, asi ho napodobím. Ten prostě jde tam, kde kyne větší úspěch a tedy potažmo i více „jásátek“ tedy peněz. Tak nevím poradí mi někdo? Taky jsem prošel více pracovními poměry jak se dříve říkalo a taky jsem téměř vždy postoupil výše na společenském žebříčku. Jen se mi to zdá v případě jmenovaných ministrů a pana senátora trochu méně účinné a hlavně tak trochu nemorální. Ono totiž pracovat a postupovat výše, pokud možno ne po cizích zádech je něco jiného, než postupovat způsobem převlékání kabátů.
Po dlouhém uvažování jsem nakonec dospěl k jednoznačnému názoru. Ať všichni ministři pohrozí rezignací, ať je pan předseda vlády všechny postupně vykopne a potom může jít ronit slzy na Vysočinu a bude snad konečně trochu klidu. I když mám jisté pochybnosti, protože po zralé úvaze jsem se rozhodl asi před dvěma měsíci vstoupit do strany, se kterou sympatizuji (ODS) a nedostalo se mi ani té nejstručnější odpovědi. Zřejmě má tato strana tolik preferencí, že ji hlas nějakého důchodce prostě nezajímá. Proč se vlastně divím. Asi nechtějí, aby její členové a voliči postupně vymřeli jako členové a voliči KSČM.
Tak asi zůstanu u svého zaměstnání skladníka a počkám si jak to dopadne, ale neodpustím si občas do někoho „dloubnout“. Mimochodem, nevíte proč volby do Evropského parlamentu jsou stranické? To je divné, ne?

Praha 25.5.2004Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Bára - 28.5.2004 - 17:53

Myslím, že o volbách se neříká "stranické", ale spíš poměrné nebo většinové. Vzhledem k tomu, že české strany se zvolením do EP dostanou do evropských frakcí (třeba jmenovaná ODS do Evropské strany lidové, ale hlavně blíž konzervativcům) mi na tom nepřijde nic divného. Jenže to se asi ví málo, dřív mi to taky vrtalo hlavou.

Od: Zdeněk Pilný - 14.6.2004 - 1:53

já přece nemluvím o způsobu voleb - ten může být poměrný nebo většinový,a bůhví jaký ještě - to taky vím, ale je to o tom, že Evropská Unie by měla být z principu nestranická, t.j. žádné kandidátky jednotlivých, mimochodem často pochybných stran, ale prostě seznam důvěryhodných lidí, kteří by byli schopni vést celou EU k nějakému konkrétnímu a prospěšnému cíli, ale to jsem asi snílek a fantasta, že? ono jde zase jen a jen o koryta, potažmo o peníze a to je to co mi vadí

Od: Zdeněk Pilný - 14.6.2004 - 1:55

jen tak mimochodem, další ministr podal rezignaci, ale to už není móda, to bych kvalifikoval jako naprostý deficit inteligence

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0677 s