Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FB



Statistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


Měření



Glen Hansard představí v Arše nové album – se členy The Frames a dechovou sekcí

30.08.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard vystoupí 5. září v pražském Divadla Archa, kde představí své nové sólové album Rhythm & Repose vydané letos v červnu.

Na turné vyráží Glen Hansard s kompletní sestavou The Frames. „Kluci z kapely odpočívali příliš dlouho, je na čase je znovu zapojit, ať se vyřádí“, říká Glen. „Je tedy pravděpodobné, že se posluchači dočkají nejen aktuální tvorby, ale i starších písní z předcházejících období Hansardova muzikantského života,“ doplňuje ho pořadatel koncertu Marek Irgl. Překvapením pro pražské diváky, kteří měli možnost Hansardův umělecký vývoj sledovat pravidelně krok za krokem od roku 2002, bude přítomnost dechové sekce, a pokud to situace dovolí, i smyčcového kvarteta.

Sólový projekt Rhythm & Repose představuje velmi otevřenou Hansardovu bilanci událostí posledních let jeho osobního i uměleckého života. Spíše melancholicky laděný projekt natočil v loňském roce v New Yorku s americkými muzikanty bez účasti kohokoliv z domovské kapely The Frames či Swell Season (s výjimkou hostování Markéty Irglové ve dvou písních). „Hudebně se obrací spíše k americké hudební tradici, folkové mantinely jsou na několika místech překračovány až k hranici tradiční country, pojaté ovšem s Hansardovou nezaměnitelnou osobitostí,“ doplňuje Marek Irgl.

Glen Hansard přijede do Prahy pouze na skok, druhý den ihned odlétá do Dublinu. Pražský koncert bude teprve druhým v rámci tříměsíčního turné, během kterého Hansard vystoupí jak sólově s vlastní kapelou, tak i v úloze předskokana vystoupení Eddie Veddera, lídra skupiny Pearl Jam. „Praha je pro mě městem, kde hraji nesmírně rád. Jiným než všechna ostatní, snad s výjimkou Dublinu“, říká Glen Hansard. „Mám zde zázemí, přátele a cítím se tu jako doma. Na koncert v Arše se těším, je to skvělá scéna, dobře se tam hraje“, dodává.  

Vstupenky za 560,- Kč jsou k dostání v pokladně divadla Archa nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal. Více informací na: www.divadloarcha.cz.
 
Zdroj:
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.023 s