Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníMěstská divadla pražská spouští nový web

29.08.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Městská divadla pražská oficiálně spouští nové webové stránky. K nejvýznamnějším změnám patří především nový design a struktura stránek, která je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá, přehledná a respektovala moderní trendy tvorby firemního webu.


Dodavatelem grafické podoby webu je agentura Symbio, která vycházela z celkového redesignu Městských divadel pražských, jehož autorem je Lumír Kajnar, jeden z nejvýraznějších současných tvůrců v oblasti grafiky u nás. S optimalizací textů pomohl Dobrý web. Kódování, implementace a spuštění stránek se ujala společnost Nux s.r.o.
Návštěvníky webu vítají tváře hereček a herců, které můžete vídat na scénách divadel ABC a Rokoko, jejichž portréty jsou dílem fotografa Ondřeje Pýchy.
 
Nová podoba webu Městských divadel pražských vychází z kompletní změny vizuální prezentace divadla, která započala již v září 2011 změnou loga instituce a nyní, v srpnu 2012, je dokončena spuštěním nových webových stránek.
K redesignu jsme přistoupili z důvodu jasnější komunikace poslání a statutu Městských divadel pražských, a také z důvodu posunutí grafiky tak, aby sledovala poslední trendy v tomto oboru," vysvětluje správní ředitelka Městských divadel pražských Eva Römerová.
Vizuální styl čerpá ze symboliky map a plánků. „Představme si tvář Městských divadel pražských jako kvalitního průvodce divadelním světem. Co by na něm diváci ocenili? Přehlednost, srozumitelnost a ověřené zdroje. I proto se vizuální jazyk Městských divadel pražských inspiroval mapami,“ dodává Lumír Kajnar.
Při tvorbě webové prezentace byla na prvním místě přehlednost a srozumitelnost pro návštěvníky.
Cílem je, aby zde našli jednoduše a rychle všechny informace, které potřebují znát před návštěvou divadla, ale také všechny informace o svých oblíbených hercích a inscenacích. K dispozici jsou aktuální články, recenze, rozhovory a ilustrativní videa k inscenacím. Novinkou jsou i krátké záznamy prvních dojmů diváků po zhlédnutí inscenace (například zde: http://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/17/Sto-roku-samoty/).
 
Kromě nových stránek rozšiřují Městská divadla pražská své působení na sociálních sítích. Spolu s novým webem spouští také účet na Twitteru.
 
A ještě jedna perlička na závěr. Městská divadla pražská připravují kvíz pro všechny návštěvníky nového webu o Volné předplatné a vstupenky do divadel ABC a Rokoko. V průběhu příštího týdne zveřejníme na hlavní stránce odkaz na seznam otázek, na něž bude možné nalézt odpovědi při prohlížení nové webové prezentace.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0287 s