Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníV Divadle ABC začalo zkoušení Rváče

03.09.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V pondělí 20. srpna se v kavárně Divadla ABC sešli tvůrci a herci připravované inscenace Rváč na první čtené zkoušce. Adaptace Turgeněvovy prózy o velikém přátelství dvou nesourodých duší, které osudově rozdělí láska ke stejné ženě, bude mít premiéru 17. listopadu. V hlavních rolích se představí Veronika Kubařová (Máša Pěrekatovová), Martin Písařík (Kistěr) a Tomáš Novotný (Lučkov).

Turgeněvova romantická povídka se pro dramatika Antonína Mášu stala východiskem k strhujícímu dramatu o ženě mezi dvěma muži. Máša Pěrekatovová, mladá a obletovaná dáma, řeší dilema, jestli dát své srdce mladému poručíku Kistěrovi, vzdělanému, kultivovanému muži, anebo rytmistru Lučkovovi, muži se špatnou pověstí. Oba tito tak rozdílní muži jsou navíc dobrými přáteli, pro které láska ke stejné ženě představuje těžkou zkoušku. Mášino váhání postupně vtahuje do milostného trojúhelníku další aktéry a ústí v nevyhnutelné – souboj hlavních hrdinů, který je zároveň soubojem dvou vůlí a dvou rozdílných životních principů.
Turgeněv je vedle Puškina dalším z velikánů ruského romantismu, mistrem v tom, jak zachytit záchvěvy lidského srdce, mapovat tajemná emocionální hnutí a dokumentovat zrod i zánik vzájemných lidských vazeb.
Důraz bude kladen především na obsah hry, který má umocnit jednoduchá až minimalistická scéna, a výrazná bude také hudební linka, prozradil režisér hry Ondřej Zajíc.

Pro Tomáše Novotného je postava Lučkova první velkou rolí v Městských divadlech pražských. Je jedním ze tří mladých herců, kteří v loňském roce uspěli v konkurzu divadla a byli vybráni z více než 260 uchazečů. Pochází ze &Sternberku u Olomouce. Vystudoval Obchodní akademii v Pardubicích. V roce 2001 spolupracoval s ČT (epizodní role v pořadu Na Palmě). V sezoně 2004/2005 účinkoval v muzikálu Miss Saigon (GoJa Music Hall, Praha). V roce 2003 založil pardubické Divadlo Tří. V roce 2005 byl přijat ke studiu na JAMU v Brně (obor muzikálové herectví v ateliéru Jany Janěkové). Absolvoval v roce 2009, kdy nastoupil do angažmá v Městském divadle Brno. Tady však hostoval už od roku 2006 (Labyrint světa a ráj srdce a Smrt Pavla I.), hrál tu i v inscenacích Les Misérables/Bídníci (Marius), Probuzení jara (Ernst), Ptákoviny (kos, pštros), Nahá Múza (Bohém). Dále spolupracoval s divadlem Radost – Malované na skle (Jánošík), s divadlem U stolu – Třetí trest (taneční role), Východočeským divadlem Pardubice – Cikáni jdou
do nebe (Aralambi) a Semaforem – Kytice, Dal si růži do polívky.
 
Režie: Ondřej Zajíc
Dramaturg: Věra Mašková
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Lenka Rašková
Hudební spolupráce: Milan Potoček
Korepetice: Dominik Renč
Hrají:
Tomáš Novotný, Martin Písařík, Veronika Kubařová, Hanuš Bor, Stanislava Jachnická, Evellyn Pacoláková, Jiří Klem, Jiří Schwarz, (alt.) Radim Schwab / Zbyněk Fric, Jan Szymik,(alt.) Pavel Juřica / Lukáš Jurek, Jan Mašek

Premiéra 17. listopadu 2012 v Divadle ABC
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0298 s