Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.7.2022, svátek má Jaroslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníUdělejte si výlet do Indie! Stačí zajet do Písku.

12.09.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jestli jste nevyrazili do exotických krajin, nemusíte smutnit. Úspěšná mladá fotografka Alžběta Jungrová pro vás zachytila typickou tvář této asijské země a vy se můžete do konce září kochat jedinečnými snímky z pestré země.

Výstavu Alžběta Jungrová Indie uvádí od 18. srpna do 30. září písecká galerie Sladovna. Jedná se o 80 fotografií zobrazujících autorčin „deníkový“ záznam z cesty po Indii.
 
Soubor fotografií Indie není pro tvorbu Alžběty Jungrové zcela typický. Autorka většinou vytváří své reportáže v zemích třetího světa nebo v konfliktních oblastech. Tentokrát návštěvníkům představí osobní reflexi ze své cesty po Indii. Alžběta ostatně považuje fotografování vůbec za formu deníku: „Někteří lidé mají potřebu si věci zapisovat, já si je vyfotím.“
 
Indie je kombinace barev i špíny, radosti i smutku, chudoby i bohatství.  Během šesti týdnů měla Alžběta šanci vidět a fotit svatá místa, vesnice v horách, rituály, oslavy i pohřbívání mrtvých v posvátné Ganze. „Soubor těchto fotografií zachycuje Indii tak, jak jsem ji měla možnost poznat a zažít během mého putování za kořeny jógy, která v této zemi kdysi vznikla.“
 
Jádrem tvorby Alžběty Jungrové je dokument a reportáže. „Dokumentarista sice nevytváří situace, které fotografuje, ale vytváří konečný obrázek. On určuje, co fotografovat, kam zamířit objektiv, kdy zmáčknout spoušť. Pozoruji. Podávám svou výpověď o tom, co se děje.“ Za svými reportážemi se vydává do nejrůznějších koutů světa. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici, trávila dny s indiány kmene Nukak v kolumbijské džungli nebo s vesničany v Etiopii.

 
Zdroj a foto: MediaReport

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0279 s