Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníNorský tvůrce Bård Breien točí v Praze svého Detektiva Downa

09.09.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Norský scenárista a režisér B?rd Breien po svém úspěšném debutu Kurz negativního myšlení /2006/ připravuje druhý film s názvem Detektiv Down. Film vzniká v norsko-česko-německo-dánské koprodukci a realizace celého snímku se uskuteční v České republice - konkrétně v Praze a jejím blízkém okolí. Natáčení, které vypuklo 29. srpna, potrvá až do poloviny října.

Hlavní hrdina tragikomického příběhu osmadvacetiletý Robert Bogerud touží po jediné věci - stát se soukromým detektivem. Problém je v tom, že má Downův syndrom a všichni jeho potenciální zákazníci zmizí v okamžiku, kdy Robert sundá svůj detektivní klobouk. Nakonec se mu však podaří sehnat první případ podivného zmizení zajímavého muže, obchodníka a bruslařské legendy Olava Starra. Robert má svoji metodu, kdy se vžije do zmizelého a pokračuje v jeho životě od okamžiku, ve kterém se ztratil. Zjistí tak, že ve své rodině byl Olav vystaven nedostatku lásky a stal se z něj podvodník s vážnými problémy s alkoholem, který prodával svým zákazníkům nesmyslné produkty na zvýšení sebevědomí. Čím bizarnějších rozměrů pátrání po Olavovi postupně nabírá, tím více se ukazuje, že Robert není tak hloupý, jak by se mohlo zdát.
 
První natáčecí den proběhl 29. srpna v Praze v baru, kam se Robert Bogerud vydá jako správné soukromé očko za povyražením a na panáka whiskey. Kromě pražských lokací se bude také natáčet v historické vile za Prahou, která ve filmu představuje rodinné sídlo kdysi věhlasného Olava Starra.
 
Zábavný, dojemný a originální film, kde hlavní roli vytvořil herec Svein Andre Hofs? se skutečným Downovým syndromem, se celý odehrává v Oslu. Režisér B?rd Breien k tomu dodal:
Detektiv Down bude hodně vycházet z žánru filmu noir a bude tedy vizuálně náročný. Jeho děj se sice odehrává v Oslu, ale pro stylizaci, které chceme docílit, může Praha svými neokoukanými zákoutími hodně nabídnout.
 
Hlavní producent filmu je společnost Friland /Lovci hlav/, koproducenty snímku: dánská společnost Nimbus, německá společnost Unafilm a česká společnost Evolution Films. Film je financován za přispění Norského filmového institutu, Dánského filmového institutu, Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie. Snímek rovněž získal dotaci Eurimage.
 
Distributorem filmu v ČR je společnost CinemArt, která tak po distribuci Kurzu negativního myšlení navazuje na úspěšnou spolupráci s režisérem B?rdem Breienem. Mezinárodním distributorem je společnost TrustNordisk. Detektiv Down vstoupí do našich kin na podzim roku 2013.
 
Více informací o filmu Detektiv Down najdete na: www.cinemart.cz
 
 
 
                                                                      
Zdroj: Mgr. Alice Aronová, Ph.D.                                               


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0271 s