Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníVíte, že je Tolkienův týden? Hobit právě slaví 75. narozeniny

22.09.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Společnosti Warner Bros. Pictures, New Line Cinema a Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) společně oslavují celosvětový svátek - Tolkienův týden, v němž se nedočkavě čeká na trailer k filmu Hobit: Neočekávaná cesta, který vstupuje celosvětově do kin.

První zfilmovaná část trilogie Hobit: Neočekávaná cesta je adaptací mistrovského díla Hobit, autora J.R.R. Tolkiena, kterého se zhostil oskarový režisér Peter Jackson, který má za sebou filmový hit trilogie Pán Prstenů. Tolkienova týdenní oslava je na počest 75. výročí od vydání románu Hobit a zároveň vyhlášení Hobitího dne.
22. září spadá do týdne, který je také nazýván jako Tolkienův týden. Tento den je spojován s Hobitím dnem.

Americká tolkienovská společnost poprvé vyhlásila Hobití den v roce 1978, i přestože oslavy existovaly ještě před získáním určité míry právní důstojnosti prostřednictvím různých proklamací, prohlášení, poct a podobných vládních dokumentů.
Součástí oslav je i pátek 21. září, kdy přesně v tento den, v roce 1937 román vyšel. Fanoušci po celém světě znají Hobití den, který se slaví v sobotu 22. září, ve kterém Bilbo a Frodo Pytlík oslavují společně narozeniny. Bilbo a Frodo v knihách společně uvedli, že se narodili ve stejný den, ale v jiném roce. Bilbo v roce 2890 a Frodo v roce 2968 Třetího věku (respektive podle Hobitího kalendáře v roce 1290 a 1368). Pod taktovkou režiséra Jacksona trilogie Hobit vzniká postupně v digitálním formátu 3D za použití nejmodernějších kamer a stereo technologií. Natáčení probíhá ve studiích Stone Street Studios ve Wellingtonu a v lokacích na Novém Zélandu. V kreativním týmu režiséra Jacksona je opět kameraman Andrew Lesnie, filmový architekt Dan Hennah, koncepční  designéři Alan Lee a John Howe, skladatel Howard Shore  a vizážista Peter King. Kostýmy navrhovali Ann Maskrey, Richard Taylor a Bob Buck.

Taylor dohlíží na design a výrobu výzbroje i zbraní a dalšího vybavení, které opět pocházejí z oceňované společnosti Weta Workshop. Weta Digital je u všech filmů podepsaná pod vizuálními efekty, na které dohlíží supervizor vizuálních efektů Joe Letteri. Postprodukční práce budou probíhat ve společnosti Park Road Post Production ve Wellingtonu.

„Hobit: Neočekávaná cesta“ a druhý i třetí díl trilogie je vytvořen společnostmi New Line Cinema a Metro-Goldwyn-Mayer Pictures. Kinovým distributorem po celém světě je Warner Bros Pictures ve vybraných zahraničních teritoriích, MGM má na starosti veškerá mezinárodní televizní licenční práva.

„Hobit: Neočekávaná cesta“ bude uveden ve světové premiéře 14. prosince 2012.  Premiéra druhého filmu trilogie s názvem ‘‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’’ se uskuteční 13. prosince 2013. Dovršení epického dobrodružství trilogie Petera Jacksona Hobit: Tam a zase zpátky bude mít světovou premiéru 18. července 2014.
 
 
 
 
                                   www.hobitneocekavanacesta-film.cz
 

 
 

Zdroj: Eva Teglová
Warner Bros. Entertainment s.r.o.

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0455 s