Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníChcete být zdraví? Běžte do ZOO!

22.09.2012   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Centem Prevence, o. s. připravil na víkendové dny (tj. soboty a neděle) v měsíci září, VŽDY od 9,30 do 17 hodin, pro všechny návštěvníky Zoo Praha, čtyři preventivně zdravotní akce v rámci rozšíření Centra zdravotní prevence.

Návštěvníci si mohou nechat zdarma od vyškolených pracovníků změřit krevní tlak a pulz, váhu, spočítat BMI, W/H ratio a stanovit procento tuku v těle.

Pro kuřáky (i ty pasivní) bude po celou dobu akce připraveno měření oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu a Fagerströmův test nikotinové závislosti. Na stánku jsou připraveny materiály s informacemi a odkazy na preventivní centra, centra léčby závislosti, obezity a další odbornou pomoc, spolu s informacemi o preventivní činnosti a programech Magistrátu hl. m. Prahy a zdravotních pojišťoven. Pro všechny změřené máme připraven malý dárek.

Každý z víkendů je navíc speciálně tematicky zaměřen:

8.-9.9. 9:30 - 17:00
Vyšetření kožních znamének

15.9. 9:30 - 13:30
16.9. 13:00 -- 17:00
První pomoc

22.-23.9. 13:00 -- 17:00
Nutriční poradenství

29.-30.9. 9:30 - 17:00
Odvykání kouření

První víkend je věnován posezónní prevenci kožních onemocnění, zejména pak vzniku zhoubného melanomu. Pro návštěvníky je připraveno komplexní vyšetření kůže dermatologem z kliniky Lasermed, stanovení fototypu, prevence plí! sňových onemocnění a pro děti nácvik mytí rukou.

Druhý víkend je věnován nácviku a edukace v oblasti první pomoci lékaři záchranné zdravotnické služby ze společnosti A-Z Medica, včetně výcviku KPR na anatomických modelech. Součástí je také prevence úrazů u dětí.

Třetí víkend je ve znamení nutriční terapie, zdravé výživy v rámci poradny specialistky v tomto oboru. Získáte informace o prevenci dětské obezity a poruchách příjmu potravy, jako je např. mentální anorexie či bulimie spolu s odkazem na odbornou pomoc. Pro děti je přichystán nácvik správného čištění zubů.

Poslední víkend je věnován závislostem a poradně pro odvykání kouření, kterou zajistí pracovníci Linky pro odvykání kouření z občanského sdružení Česká koalice proti tabáku. Pro děti jsou připraveny názorné ukázky škodlivosti kouření a prevence užívání návykových látek.

Neváhejte proto, a navštivte náš speciální stan, který se nachází na začátku geostezky, blízko výběhu kamzíků v pražské ZOO.

Více informací na stránkách www.centrumprevence.cz.

Ikonka: Zoo PrahaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0413 s