Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníFilmový podzim v Evaldu bude pořádně mrazivý

29.09.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V pražském kině Evald /Národní 28, Praha 1/ se od 4. do 10. října uskuteční další ročník filmové přehlídky severských filmů NORD FEST, která prezentuje současnou skandinávskou kinematografii. Akci pořádá distribuční společnost CinemArt, která pravidelně českým divákům přináší severské snímky do kin.

Skandinávský dům připravuje třetí ročník oblíbeného festivalu DNY SEVERU, který bude letos probíhat od 19. října do 4. listopadu, mj. v ústřední pobočce Městské knihovny (Mariánské náměstí, Praha 1) a v kině Evald.
 
NORD FEST je pokračováním úspěšné přehlídky Týden severských filmů. V letošním šestém ročníku bude celkem uvedeno jedenáct současných titulů ze severských zemí.  Přehlídku 4. října v 19 hodin zahájí v Evaldu slavnostní předpremiéra tragikomedie Mazel /Dánsko 2012/, která vstupuje do našich kin 11. října. Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku“. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno... Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce. Mazel v režii debutujícího talentovaného dánského tvůrce Madse Matthiesena byl oceněn na filmovém festivalu v Sundance 2012 cenou za režii.
 
Diváci se můžou těšit na doprovodné akce a zajímavé soutěže tematicky související s filmem Mazel. Na předpremiéře snímku Mazel ve čtvrtek 4. října v 19 hod, kterou podpoří Dánské velvyslanectví v Praze, proběhne slosování ze vstupenek o atraktivní ceny. První cena je sako na míru dle vlastního výběru. Podobně jako filmový hrdina Denis, který si nechává ušít sako na míru v Thajsku, i český divák bude mít šanci vyhrát tuto exkluzivní příležitost a vlastnit ručně šité sako na míru z rukou krejčího z Hongkongu, který navštíví Prahu v době od 5. - 12.10., tradičně v kavárně Friends Coffee House /Palackého 7, Praha 1/. Kavárna v centru Prahy Friends Coffee House do soutěže s Mazlem připravila i další ceny. Diváci, kteří navštíví během října kino Evald a zhlédnou představení filmu Mazel, mohou získat vouchery na útratu ve zmíněné kavárně až do výše 1.000,-Kč.
Další soutěž k filmu Mazel připravilo kino Evald společně se sportovním centrem Fitnesskotva pod názvem: Vyfoť se s Mazlem! Volný vstup do fitness Cybex a k tomu zdarma osobního trenéra. Stačí vyfotit se svým trenérem ve fitness a fotku během října zaslat na Facebook kina Evald. Nejlepší fotografie budou začátkem listopadu odměněny cenami ze sportovního centra Fitnesskotva.


 
 
 
Festival DNY SEVERU opět nabídne příjemně mrazivou spršku severské kultury zahrnující besedy se spisovateli, cestovatelské přednášky či filmové projekce. Hlavním tématem letošního ročníku bude gender a rodina, takže si přijdou na své nejen dospělí, ale i ti nejmenší.
 
Na samém začátku festivalu zavítá do Prahy švédská spisovatelka českého původu Kateřina Janouchová, aby představila svůj nově přeložený román Podváděná. Neméně atraktivním severským hostem bude Einar Már Guðmundsson, který patří mezi nejpopulárnější současné islandské spisovatele; do češtiny byl přeložen jeho román Andělé všehomíra, podle něhož režisér F. T. Fridriksson natočil stejnojmenný úspěšný snímek. To nejlepší z tvorby současných dánských režisérek bude k vidění v kině Evald, například komedie Telenovela režisérky P. F. Christensen nebo drama Do tvých rukou od A. K. Olesen.
 
Dětem i dospělým je určena beseda s překladateli severských knih pro děti, výstava osobitých ilustrací finské malířky Hely Hiety, stejně jako Severský dětský den plný deskových i outdoorových severských her v kulturním centru Kampa.
 
Lákavou pozvánku máme i pro obdivovatele Norska – krásám této země věnuje Skandinávský dům celé komponované odpoledne. V rámci něho handbiker Heřman Volf povypráví o své cestě z Prahy do Osla, poté bude následovat přednáška o &Spicberkách v podání předního českého polárníka Václava Sůry a promítání dokumentárního filmu Ny-?lesund 2008. Druhá část odpoledne je zasvěcená norským ženám. Moderovaná panelová debata se zaměří na postavení ženy v norské společnosti, a po besedě bude následovat přednáška filmoložky Karolíny Stehlíkové o norské režisérce a herečce Liv Ullmannové. Odpolední maraton završí krátký animovaný film Dánský básník.
 
Kromě hlavních festivalových pořadů na DNECH SEVERU proběhne i celá řada partnerských akcí – divadelních představení, filmových promítání, přednášek a dalších.
 
 
O podrobném programu obou přehlídek, dalších doprovodných akcích, vás budeme včas informovat.
Více informací o filmech najdete na:
www.evald.cz, www.cinemart.cz, www.skandinavskydum.cz
 
Zdroj:  PR Evald a CinemArt, a.s.: Mgr. Alice Aronová, Ph.D.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0348 s