Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníDoba ledová - Sid, Manny, Diego, Ellie, vačičáci a šavlozubá veverka

30.09.2012   redakce   Komiks   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Komiks Doba ledová: Ledové dobrodružství vyšel v češtině a kromě filmu si tak mohou děti a nejen ty užít nová Ledová dobrodružství.

„Doba ledová je fenomén sám o sobě a proto nás napadlo zprostředkovat i našim čtenářům jeho českou variantu. U příležitosti nového dílu Doby ledové, který je teď v kinech, jsme připravili první z řady Ledových dobrodružství i pro české čtenáře. Do budoucna chceme i pro ty mladší vybírat zajímavé komiksy a připravovat je i v češtině. Další pokračování Doby ledové například plánujeme ještě na konec tohoto roku,“ uvedl Václav Dort, ředitel Comics Centra.

Komiks Doba ledové začal vycházet v Americe v prosinci 2011 a stal se záhy velmi oblíbeným nejen u dětí, stejně jako filmová dobrodružství. Jeho úspěch je v tom, že přináší zcela jiné příběhy než filmy, přitom vzniká za pomoci lidí z týmu původních filmů. Na každém dílu se pracuje déle jak tři měsíce (české vydání obsahuje dva díly), vydavatelství Kaboom a animační studio Blue Sky velmi dbá na kvalitu jednotlivých pokračování, přesné zachování charakterů jednotlivých postav, jejich podoby a celkové provázání s ději filmů.

„Vytvořit novou ediční řadu zaměřenou na mladší čtenáře a děti nás napadlo celkem nedávno. Říkali jsme si, že je málo hezkých komiksů, které by mohly bavit hlavně děti. Nový díl Doby ledové nás navedl k tomu začít právě s tímto komiksem, s těmito postavami. Filmy jsou velmi oblíbené, zpracování je velmi dobré, všechny díly mají dobrý a zajímavý příběh. A jak jsme si řekli, tak jsme učinili a proto nyní představujeme novou řadu Comics Centrum Junior a v rámci ní první komiks Dobu ledovou,“ řekl Václav Dort.

V dnešní době je zajímavé sledovat, jak i komiksy a vlastně i filmy určené prvotně pro děti a mládež, baví a zajímají i dospělé čtenáře a diváky. Když je dobrý příběh a je dobře zpracovaný, stírají se věkové rozdíly. Comics Centrum Junior chce do budoucna vybírat podobné povedené komiksy. „Protože sami máme děti, chceme i pro ně vydávat kvalitní komiksy. Ledová dobrodružství jsou tak dobře zpracovaná, že dokážou přitáhnout ke čtení i začínající čtenáře, jak jsme se na vlastních dětech přesvědčili. Nyní vybíráme další komiksy, které bychom mohli pro české děti zpracovat a pokusíme se tak v nejbližší době nabídnout nové zajímavé čtení,“ dodal Václav Dort, ředitel Comics Centra. 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0181 s