Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 25.5.2022, svátek má Viola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníHudební a taneční událost sezóny je tady!

09.10.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Česká televize Vás zve na společenskou událost, na které byste rozhodně neměli chybět. Od soboty 13. do středy 17. října se na Žofíně představí takové hvězdy jako česká primabalerína Daria Klimentová, ruský choreograf Boris Eifman, Smetanovo Trio, klavírista Petr Malásek, zpěvák Dan Bárta, Talichova komorní filharmonie a spousty dalších.

FESTIVALOVÁ VIDEOTÉKA NABÍZÍ ROVNOU STOVKU FILMŮ A DOKUMENTŮ
Pusťte si některý ze 100 pořadů ve festivalové videotéce, hlasujte a rozhodněte o Ceně diváků, soutěžte o letecký eurovíkend pro dvě osoby a vytvořte si názor na současný svět hudby a tance. Opět zde budou záznamy přenosů největších hudebních událostí, oper, baletů, moderního tance, koncertů klasiky, současné hudby, jazzu či world music a samozřejmě i skvělé dokumenty. Jde o exkluzivní soustředění toho nejlepšího, co skutečně nemůže nabídnout v tak koncentrované podobě žádné televizní vysílání či jiný festival.
 
SVĚTOVÁ ESA V DOPROVODNÉM PROGRAMU
Největším magnetem je setkání s českou primabalerínou Anglického národního baletu Dariou Klimentovou. Ta představí v exkluzivní české premiéře film BBC Agony and Ecstasy - strhující pohled na Anglický národní balet a Dariu Klimentovou při přípravě Labutího jezera a prozradí leccos o své závratné kariéře. Na Zlaté Praze se představí nejen v roli baletky, ale také coby fotografka. Její snímky budou k vidění na výstavě Očima Darii Klimentové.
Do Prahy přijede i charismatický ruský choreograf Boris Eifman, který přiveze záznamy svých nejlepších děl. Dále zavzpomínáme na tvorbu nedávno zesnulého velkého francouzského choreografa Rolanda Petita a představíme jedinečný německo-francouzský kulturní kanál ARTE.
 
NEJNOVĚJ&SÍ PREMIÉRY SVĚTOVÝCH HUDEBNÍCH A TANEČNÍCH FILMŮ OPĚT NA ŽOFÍNĚ
Ani letos nebudou chybět oblíbené Golden Prague Premieres. Těšit se můžete na Flat Pack – švédský muzikál o zakladateli obchodního domu IKEA nebo na německý snímek C(h)oeurs, uznávaný tanečně vokální projekt choreografa Alaina Platela.
 
SMETANOVO TRIO, ZUZANA LAPČÍKOVÁ A KATEŘINA ENGLICHOVÁ ZAHÁJÍ FESTIVAL
Zahajovací koncert nabídne nečekané žánrové hudební přesahy a propojení. Smetanovo trio si vedle Antonína Dvořáka zahraje jazzového Chicka Coreu, Zuzana Lapčíková vystoupí s jazzem, ale i folklórem, kvarteto Apollon se souborem Barocco sempre giovane překvapivě sáhnou až po rockově znějícím repertoáru a harfenistka Kateřina Englichová nás všechny přesvědčí o tom, že česká soudobá hudba může být opravdu strhující. Stejně jako celý festival chce i tento koncert ukázat, že kvalitní hudba neuznává žánrové a ani jiné hranice.
 
KDO ZÍSKÁ GRAND PRIX GOLDEN PRAGUE?
Vítěze zatím neznáme, ale víme, že na závěrečném koncertu, kde budou ceny vyhlášeny, vystoupí Talichova komorní filharmonie s vynikajícím mladým dirigentem Markem Ivanovičem. Společně doprovodí takové sólisty a soubory, jakými jsou BraAgas, violistka Jitka Hosprová, Dan Bárta a Illustratosphere, Petr Malásek a František Kop Quartet. A opět nás provedou od klasiky přes world music po jazz a soudobou hudbu.
 

Zdroj: WWW.FESTIVALZLATAPRAHA.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0228 s