Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 4.12.2021, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13149
Komentářů: 11275


MěřeníMezinárodní festival outdoorových filmů: 35 měst a start v Ostravě

11.10.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letošní 10. jubilejní ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů proběhne v rekordních 35 městech České a Slovenské republiky. Oficiálně bude zahájen v Ostravě v pátek 12. října a slavnostně ukončen 8. prosince v sobotu v Praze.

 „Vzhledem k letošnímu výročí festivalu jsme se rozhodli připravit celou řadu novinek. Tou největší bude bezesporu akce OUTDOOROVÁ OSTRAVA“ říká Mgr. Jiří Kráčalík, ředitel festivalu. „Nejen, že dovezeme sníh a bude se v říjnu v Ostravě lyžovat, ale bude připravena celá řada atrakcí, které si budou moci sami lidé vyzkoušet. Jsou to např: let horkovzdušným balónem, lanová dráha a lanové překážky Tarzanie, skoková exhibice na trampolínách – česká reprezentace z Rožnova pod Radhoštěm, aktivity pivovaru Budvar: lezecká stěna, bungee running a divoký býk, exhibice Petra Krause – několikanásobného mistra světa v bike trialu,  výstava horské fotografie Leopolda Sulovského, prezentace a soutěže různých firem, bubenická show ala stomp – skupina BumBumBand, street dance & break dance show, ukázka práce městské policie ČR, malování pro děti, LAND ROVER – prezentační jízdy a představení moderátorem, soutěže, nafukovací atrakce pro děti, tým Rally Dakar včetně vozu atd. (viz. TZ Outdoorová Ostrava).
 
Vítězné snímky z minulých let
Velkou zajímavostí roku 2012 bude promítání vítězných filmů z loňských ročníků. Do soutěže se letos přihlásilo přes 100 filmů z 16 zemí světa. Porota vybrala 70 filmů soutěžních a 15 nesoutěžních, které často získaly nějakou cenu na festivalu v minulých letech. Diváci se tak mohou těšit na velkolepou a v historii festivalu ojedinělou podívanou. Další zajímavostí letošního ročníku je přihlášení celovečerních filmů od společnosti Bonton a Hollywood. Pád do ticha o horolezci v Andách, který se zraněný týden prodíral nehostinnou krajinou a bojoval sám o holý život. Film Sanctum je strhující podívanou natočenou dle skutečnosti v jeskyni v Nové Guinei, kam vstoupí 6 potápěčů a jen jeden se vrátí živý
 
Prolog
Slavnostnímu zahájení bude předcházet PROLOG FESTIVALU, který se uskuteční v Domě knihy LIBREX 11. října v 17 hod. Jedná se o setkání protagonistů festivalu – organizátorů, poroty, hostů, filmařů s diváky. Budou se promítat ukázky filmů a každý účastník obdrží 50% slevu na zahájení festivalu.
 
Slavnostní zahájení
Před slavnostním zahájením se 12. 10. v 17 hod ve vestibulu kina Vesmír uskuteční vernisáž výstavy unikátních sportovních fotografií Vítka Ludvíka, který patří mezi nejlepší fotografy firmy Red Bull.
Slavnostní zahajovací večer bude moderovat pražský moderátor, cestovatel a filmař Petr Horký. Magnetem večera bude vystoupení olympijských legend Československa, jako např. stříbrná gymnastka z Říma a Tokia Adolfina Tačová, Jaroslav Netolička – zlatá medaile OH Moskva – fotbal, Táňa Kocábová – špičková legenda Ostravské atletiky a další. Taktéž vystoupí účastníci největšího úspěšného outdoorového projektu MS kraje v letošním roce – expedice LHOTSE s vedoucím Leopoldem Sulovským. Kulturní program zajistí Jazz Combo JKGO a poetický klavír Richarda Vaculy. Při slavnostním večeru se bude také promítat. Diváci uvidí 10 ukázek těch nejatraktivnějších a nejzajímavějších filmů z celého letošního festivalu.
 
Promítat se letos bude v Ostravě na třech místech
Kino Vesmír – tradiční místo – nejvíce promítání, beseda čestného hosta, zahájení, nominace Kino Luna - největší projekční plocha promítaného obrazu v Ostravě (18 x 9 m) CINEMA CITY NOVÁ KAROLINA – nejnovější multiplex Cinema City v ČR
 
 
Čestný host festivalu
Čestným hostem letošního ročníku bude světoznámý polský horolezec Krzysztof Wielicki, který ve svých 62 letech patří stále mezi světovou špičku. Horolezectví se věnuje neuvěřitelných 42 let. Je držitelem projektu "Koruna Himaláje" a stal se tak pátým člověkem na světě, který zdolal všech 14 osmitisícovek naší planety. Tři z nich zdolal jako první člověk v zimě. Některé výstupy zdolal sólovým výstupem a objevil řadu nových cest. Wielicki uskutečnil všechny výstupy s výjimkou jednoho bez pomoci umělého kyslíku. Doposud byl členem asi 40 expedic do velehor a 20 expedic do Himalají. Své besedy uspořádá v Ostravě 13.10. v kině Vesmír od 17:30 a v Praze 7.12. v kině Lucerna.
 
Další doprovodné programy v Ostravě
čtvrtek 4.10. od 18:00 Jiří Kráčalík – Daleká cesta na sever – beseda ze středního a jižního Norska – Komorní klub Ostrava
pondělí 8.10. od 17:00 Markéta Kráčalíková – Obrázky z cest – výstava fotografií – GALERIE 7, Ostrava


Festival v číslech a statistikách
  • 35 měst: Brno, Ostrava, Dobříš, Uničov, Tábor, Dobřany, Holešov, Pelhřimov, Ivanovice na Hané, Luční bouda, Olomouc, Kralupy nad Vltavou, Frenštát pod Radhoštěm, Bystřice nad Pernštejnem, Litomyšl, Písek, Kroměříž, Zlín, Opava, Liberec, &Senov, Hejnice, &Stěchovice, Sušice, Spálené Poříčí, Frýdek-Místek, Veselí nad Moravou, Česká Třebová, Jihlava, Plzeň, České Budějovice, Praha, Žilina (SK), Liptovský Hrádok (SK), Ružomberok (SK)
  • Nejvýše položený festival v ČR – Luční bouda – Krkonoše 1410m
  • 16 zúčastněných států
  • 105 přihlášených filmů, 85 filmů soutěžních, 15 filmů nesoutěžních, 9 filmů vítězných z minulých let
  • Nejkratší film 1 min a 53 sec, nejdelší film 108 min
  • 65 filmových dní, 310 filmových bloků
  • Festival urazí 7438 km
  • Výroba přes 70 druhů grafických podkladů
  • Tisk 3,5 tuny materiálů
 
Filmové kategorie
A)    dobrodružný sportovní film
B)     horolezecký a horský film
C)    dobrodružný vodní sportovní film
D)    cestopisný film
N)    nesoutěžní film
Filmy nejsou omezeny stopáží ani rokem vzniku a z 99% nejsou hranné – tzn. vše co se ve filmu odehrálo je skutečné a pravdivé.
  
Zdroj:
Ing. David Křetinský
www.outdoorfilms.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0426 s