Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníSvětový unikát, zlatá medaile s portrétem Zdeňka Milera a Krtkem, se bude dražit

18.11.2012   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Unikátní medaile z ryzího zlata s portrétem Zdeňka Milera na titulní straně a postavičkou Krtka a jeho přátel na druhé bude předmětem charitativní aukce, která se uskuteční 28. 11. od 17 hodin v hotelu Kempinski v centru Prahy.

Na světě existují dva originální zlaté exempláře, pouze jeden však bude možné získat – právě tato exkluzivita je výzvou pro všechny sběratele a milovníky vzácných uměleckých kousků. Na mimořádné aukci se bude dražit medaile s číslem 1. Druhý kus věnuje Pražská mincovna a.s., iniciátor celého projektu, rodině výtvarníka Zdeňka Milera a nebude nijak obchodován.
Výtěžek aukce půjde na konto Nadace Zdeňka Milera, kterou v roce 2011 založila Karolína Milerová spolu se svým dědečkem s cílem šířit jeho odkaz a myšlenky. Nadace Zdeňka Milera se zaměřuje na děti z nefungujících rodin, na pomoc sociálně slabším a zdravotně handicapovaným dětem a prostřednictvím nejrůznějších projektů se snaží v dětech probudit spontánnost v tvůrčí tvorbě a zároveň jim přinášet zážitky a momenty, na které budou vzpomínat.

Po charitativní aukci koncem listopadu, při příležitosti prvního výročí úmrtí Zdeňka Milera, vstoupí na trh historicky první emise medailí s legendárním Krtkem. Kromě dvou zlatých medailí Pražská mincovna a.s. vyrazila limitovanou sérii 1 000 kusů stříbrných medailí (materiál Ag 999, hmotnost 42 g, průměr 50 mm), které budou v prodeji za 2 500 Kč / kus. Autorem je mladý talentovaný designér a sochař MgA. Miroslav Schovanec, absolvent Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

Po první limitované emisi budou následovat další medaile inspirované Krtkovými dobrodružstvími. Stříbrné medaile z první „Krtkovy“ emise se tak mohou stát základem cenné umělecké sbírky a také cestou, jak k numismatice přivést děti. Zároveň jde o skvělý tip na vánoční dárek! Drahé kovy jsou jistou investicí i v nejisté době, která se navíc s léty zhodnocuje. Stříbrné medaile s dětmi milovaným Krtkem jsou nejen výhodnější, ale určitě také atraktivnější formou spoření než třeba vkladní knížka. Před Krtkem už se na medailích objevili další oblíbení hrdinové. V Japonsku třeba Rin Tin Tin, ve Francii &Smoulové nebo Barbie, v Polsku Bolek a Lolek a u nás Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa z kresleného Čtyřlístku i Spejbl a Hurvínek.
 
KONTAKTY
 
www.zdenekmilerfoundation.org
www.prazskamincovna.cz
www.kempinski.com/en/prague/hybernska/welcome
 
Mediální servis:  2media.cz, s.r.o
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0425 s