Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníKolečko a jeho čtyři bohyně ovládnou DISK!

25.11.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadlo DISK uvede 30. 11. 2012 premiéru inscenace Buchty a bohyně od Petra Kolečka. Hra napsaná přímo na tělo herečkám z letošního absolventského ročníku činohry na DAMU je mužskou sondou do někdy až zvrácených tužeb méně či více ambiciózních mladých žen dneška.

Zatímco první Kolečkova hra uvedená v DISKu (Láska vole) byla hra o nebezpečných ďábelských lákadlech, která svět připravuje pro mladé lidi na prahu kariéry, hrdinové Buchet a bohyní již žádná morální dilemata neřeší. „Bezohledně kráčejí za svými cíli, tak jak to dnes má být.“

Petr Kolečko o hře říká: „Ještě než jsem hru začal psát, setkal jsem se nejprve jen s dívkami ročníku a poté se všemi herci. Dívkám jsme položili otázku, jakou ženskou osobnost nejvíc milují a jakou nejvíc nenávidí. Jejich odpovědi posloužily jako určité volné inspirace pro vznik ženských postav v Buchtách a bohyních.“
„Psát hru na tělo ročníku či souboru mě baví. Když to člověk píše a nějak si představuje, jak to bude, je docela zajímavé v těch představách vidět konkrétní lidi. Dokonce se tím dá i svým způsobem tak nějak poťouchle bavit.“

Název hry vystihuje obě neustále se prolínající polohy žen. Hra je o ženách, které jsou přesvědčeny, že mohou svou výjimečností změnit stav věcí, zároveň jsou to pořád takové buchty. „Vystihuje to, jak strašně ženám my muži nerozumíme“.(P. Kolečko)

Jak obstojí militantní biokuchařka Kristina tváří v tvář konzumentům párků v rohlíku? Vyřeší studentka moderní psychologie Eva vaše problémy v sexuálním životě? Podaří se cvičitelce fitness Marii zdokonalit postavu kněze na vozíku? Pokud ne, nezbývá než doufat, že nás spasí prorocké písně začínající popstar Nikol.

 

Premiéra: 30. listopadu 2012 v 19:30

Nejbližší reprízy: 2. 12., 6. 12. a 18. 12. 2012 v 19:30

 

Petr Kolečko (29) vystudoval v roce 2008 dramaturgii činoherního divadla na pražské DAMU. Za svoji absolventskou hru Láska vole (2008) byl nominován na cenu Alfréda Radoka v kategorii talent roku. V roce 2008 se účastnil prestižního mezinárodního setkání mladých dramatiků na stáži v londýnském divadle Royal Court Theatre. Za hru Kauza Salome (2009) byl spolu s režisérem Danielem &Spinarem nominován na cenu Alfréda Radoka v kategorii "hra roku". V pražském divadle A Studio Rubín působí jako umělecký šéf. Patří mezi nejhranější současné české dramatiky. Vedle divadla se věnuje i práci pro televizi a film (Okresní přebor).

 

Jan Frič (29) původem z Košíř. Absolvent grafické školy v Hellichově ulici v Praze. Spící člen Společnosti doktora Krásy. Během studia činoherní režie na DAMU uvedl v divadle DISK inscenace Ledový hrot / Kaltes Land, Láska vole. Jeho domácí scénou je pražské A Studio Rubín, pohostinsky působí mimo jiné v Divadle Na zábradlí, v Městském divadle Kladno nebo v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Inscenační tým

Režie: Jan Frič (j. h.)

Dramaturgie: Martin Hýča Scéna: Anna Forstová

Kostýmní výtvarník: Jozef Hugo Čačko

Hudba: Whitecream a kolektiv

Produkce: Jolana Mokrá, Zuzana Hájková, Petr Novák

 

Hrají studenti 4. ročníku herectví KĆD

Eva Josefíková, Nikol Kouklová, Marie Poulová, Kristina Sitková

Matěj Anděl, Aleš Bílík, Jordan Haj, Karel Heřmánek, Matěj Nechvátal, Josef Vaverka, Martin Hýča

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0272 s