Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníDěvčátko tuší

08.12.2012   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Příjemné prosincové odpoledne spojující hudbu, výtvarné umění a charitu můžete prožít v sobotu 8. prosince v kavárně Long Tale Café v Praze – Holešovicích od 16 do 22 hodin.

Vernisáž výstavy obrázků Děvčátko tuší, které nakreslily děti ze Základní školy pro zrakově postižené žáky a žáky s vadami řeči v Opavě, inspirované hudbou a texty z poslední desky Jany Loty Děvčátko, začne v 17 hodin. Ještě předtím, od 16 hodin si každý návštěvník může z připravených materiálů vlastnoručně vyrobit vánoční ozdobu, kterou na závěr ozdobí vánoční stromeček v kavárně. V 18 hodin přijde na řadu stylový hudební vstup – Jana Lota zahraje v triu pár písní z alba Děvčátko, a po něm volná zábava se zdobením stromečku, ochutnáváním slaných i sladkých pamlsků, horkých nápojů a dalších dobrot.  Po celou dobu bude možné zakoupit charitativní artefakty z projektu Děvčátko tuší, nejen reprodukce vystavených kreseb, ale také donátorské CD Jany Loty Děvčátko s originálním obalem, kalendáře na rok 2013 nebo pexesa – obojí tematicky složené opět z obrázků handicapovaných dětí. Stačí si jen vybrat, koupit a pomoci tak dobré věci! Výtěžek z prodaných artefaktů poputuje na podporu dětí z opavské školy.

Další charitativní specialitou bude prodej žárovek ručně barevně upravených, které si budou moci návštěvníci pořídit na svůj vlastní stromeček.  Žárovky budou barevně odlišné a každá bude mít svou finanční hodnotu. Výtěžek z prodeje bude věnován na konto sbírky Žárovka pro Ládíka, pořádané ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel střediska DAR o.s.. Cílem je získat dostatek peněz na zakoupení speciálního elektrického vozíčku pro devatenáctiletého Vládíka &Smilauera trpícího progresivní spinální svalovou atrofií II. typu. Ládík je od narození postižen Werdnig – Hoffmannovým syndromem. Toto onemocnění způsobuje degeneraci míšních neuronů odpovědných za inervaci svalů. V praxi to znamená, že nikdy nechodil, samostatně se neposadil a 24 hodin denně je odkázán na pomoc druhých, musí mít neustálého opatrovníka, který ho polohuje a hlídá, aby mu například neklesla hlava na stranu nebo dozadu, což by mu mohlo způsobit udušení. Ládík s úspěchem studuje střední školu sociálně správní při Jedličkově ústavu a rád by se příští rok přihlásil na vysokou školu. Jeho velmi omezená hybnost mu umožňuje ovládat elektrický vozík a částečně i klávesnici počítače. Právě speciální elektrický vozík je pro něj šancí, jak se navzdory postižení aktivně věnovat svým zálibám a koníčkům, ke kterým patří třeba boccia (petang upravený pro vozíčkáře) a EWH (florbal pro vozíčkáře).

Výstava Děvčátko tuší bude v kavárně Long Tale Café v Praze – Holešovicích k vidění od 8. do 31. prosince.

Charitativní projekt Děvčátko tuší je společným dílem zpěvačky Jany Loty, grafičky a designérky Markéty Jáňové, dětí ze základní školy pro zrakově postižené žáky a žáky s vadami řeči v Opavě a dalších nadšenců.

Více informací na: www.janalota.com
 
 
 
Mediální servis:
2media.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0234 s