Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníJediný koncert The Cranberries v České republice – již v pátek!

25.11.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Legendární rocková skupina The Cranberries se po více než deseti letech vrací do Prahy. V Tipsport Areně 30. listopadu, v rámci světového turné k novému albu Roses, odehraje jediný koncert v České republice.

Největší hity jako Linger, Dreams, When You're Gone, Zombie i aktuální Tomorrow a řada dalších skladeb, The Cranberries opět v původní sestavě v čele s jedinečnou zpěvačkou Dolores O’Riordan, tentokrát s netypickým blonďatým přelivem..... nic z toho, co fanoušci The Cranberries milují, nebude v téměř dvouhodinové show chybět.
Irská čtyřčlenná kapela The Cranberries se během několika měsíců po svém vzniku stala celosvětovým fenoménem. The Cranberries prodali více než 30 milionů desek, vydali 8 veleúspěšných rádiových singlů a čtyřikrát se umístili v prestižním žebříčku Top 20 Billboard Albums. Hráli před miliony fanoušků po celém světě, několikrát dokonce i před papežem. Zdobili obálky nejslavnějších časopisů a účastnili se prestižních talkshow. Po několikaleté pauze, ve které se věnovali svým rodinám, se s obrovským elánem vrátili s novou, v pořadí šestou, studiovou deskou Roses, která obsahuje 11 zcela nových písní. Ty se opět nesou v jejich tradičním duchu – originální, pohodové melodie, skvělý akustický zvuk, vyzrálé texty zkoumající různé okamžiky a zvraty nevyzpytatelné životní cesty člověka a výjimečný hlas Dolores O’Riordan. Vydání alba se kapela rozhodla spojit s koncertním turné. „Jsem ráda, že opět hrajeme po celém světě, chyběl mi celý ten kolotoč koncertování, nahrávání desek a vůbec očekávání, co krásného se nám ještě podaří fanouškům přinést a jak na to budou reagovat,“ řekla Dolores O’Riordan.
Předskokankou pražského koncertu The Cranberries bude populární slovenská zpěvačka a bývalá členka skupiny Peha Katarína Knechtová. Spolupráci si vyzkoušeli už na říjnovém koncertě v Bratislavě, kde jim aplaudovala až po střechu zaplněná Incheba Aréna. The Cranberries patří mezi nejoblíbenější Katčiny kapely, proto je pro ni obrovská čest předskakovat právě této legendární irské čtyřce. „Byl to zvláštní pocit, vystupovat před světovou hudební ikonou a ještě ke všemu skupinou, která mne provázela životem. Koncert byl úžasný a velice dynamický. Byla tam dobrá energie, s mojí kapelou jsme si to fakt užili. O to víc se těším do Prahy, kde si to ještě jednou zopakuji,“ svěřila se Katarína Knechtová, kterou si pro oba koncerty vybral pořadatel i management The Cranberries.
Svým comebackem The Cranberries zaplňují díru v žánru akustického rocku, která tam po nich před lety zůstala. Nikdo totiž nedokázal přijít s tak originálními melodiemi a celkovým hudebním projevem, aby The Cranberries mohl plnohodnotně nahradit. Každý jejich koncert je jedinečným a neopakovatelným zážitkem, nepropásněte šanci být 30. 11. v Praze u toho!
 
Vstupenky na koncert THE CRANBERRIES - Roses Tour 2012 jsou v prodeji v sítích TICKET ART www.vstupenky.ticket-art.cz a TICKET PORTAL www.ticketportal.cz . Ceny vstupenek: ZTP/P - 99 Kč, stání - 790 Kč, stání u podia - 990 Kč, sezení Silver - 990 Kč, sezení Gold - 1 290 Kč, sezení Platinum - 1 590 Kč.
 
 
The Cranberries
 
Skupina vznikla v roce 1989, kdy zakládajícími členy byli všichni členové (Michael Hogan, Noel Hogan, Fergal Lawler) kromě toho nejdůležitějšího, Dolores O' Riordan. Před ní zaujímal místo zpěváka Niall, který tam ale vydržel pouhých pár měsíců. Skupina se proto rozhodla udělat konkurz, kde se poprvé objevila šestnáctiletá Dolores, a bylo rozhodnuto - kapela měla novou zpěvačku, která se stala hnacím motorem. Již po několika měsících vydali v nákladu 300 kopií svoje první album Nothing Left At All, které bylo po několika dnech v místních obchodech rozebráno. Po tomto úspěchu si kapela změnila název na The Cranberries a začala pracovat na ukázkové kazetě pro hudební vydavatelství. V roce 1991 začali v Londýně nahrávat album Uncertain, které ovšem nebylo v Anglii dobře přijato. Po tomto neúspěchu si The Cranberries našli nového manažera a v Dublinu v roce 1992 nahráli album Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? I toto album bylo v Anglii kritizováno, ale i přesto se Cranberries vydali v roce 1993 na turné. Po Británii s kapelou Belly, po Evropě s Hothouse Flowers a po Americe s The a Suede. Hlavně turné po Americe bylo velice úspěšné. Do Irska se vrátili jako hvězdy. V roce 1994 začíná skupina nahrávat album, které se stalo jejím nejslavnějším a nejprodávanějším – No Need to Argue. Píseň Zombie se během několika málo týdnů stala celosvětovým hitem a dokonce si odnesla prestižní ocenění stanice MTV The Greatest Hit Of The Year. Do dnešního dne se alba prodalo celosvětově okolo 17 milionů kusů, což z něj dělá jedno z nejúspěšnějších alb 90. let. V roce 1996 skupina nahrává album s názvem To the Faithful Departed. Toto album je jejich nejtemnější, zpívá se v něm o globálních problémech a v té době aktuální válce na Balkáně. V roce 1998 se pouští do dalšího alba, které už není tak nostalgické a melancholické. Posledním řadovým albem, které skupina před svou uměleckou pauzou nahrála, je Wake Up and Smell the Coffee. Poté je vydáno už jen album s největšími hity a skupina se rozpadá, aby se členové věnovali svým sólovým kariérám. Koncem roku 2009 se The Cranberries opět sešli na novém turné a ohlásili tak společný návrat, 14. února 2012 vyšla dlouho očekávaná deska Roses a Cranberries vyjíždějí na nové světové turné.


 

Katarína Knechtová
 
Katarína Knechtová je zpěvačka, klávesistka, kytaristka a skladatelka. Svou kariéru začala v roce 1996 jako zpěvačka kapely IMT Smile, se kterou předskakovali na velkém československém turné legendárních Olympic. Od roku 1997 působila ve slavné skupině Peha, kterou po 11 letech opustila a vydala se na sólovou dráhu. V roce 2008 vydala první sólovou desku Zodiak. Katka od té doby vystupuje na mnoha významných akcích a festivalech. Letos vydala své druhé sólové album Tajomstvá. Je držitelkou několika významných slovenských cen, mj. Objev roku se skupinou Peha, dvě ceny Aurel nebo OTO pro nejlepší zpěvačku.
 
 
 
www.cranberries.cz 

Zdroj: 2media


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0251 s