Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 24.5.2022, svátek má Jana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníKwoon: Muzika podle vlastních pravidel

02.12.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

6. prosince navštíví Českou republiku pařížský kolektiv Kwoon, nový objev post-rockové scény. Kapela existující od roku 2006 má za sebou půl dekády koncertování po celé Evropě a dvě dlouhohrající desky + EP, které chytře převrací na hlavu klišé žánru. Další album vyjde během příštího roku. Jako předkapela zahraje domácí akustické duo Kieslowski, které nedávno pokřtilo své druhé album Na nože.

Kwoon je dítě Sandyho Lavallarta, kterého jednoho dne před šesti lety přestalo bavit skládat hudbu pro reklamy a místo toho si do šuplíku začal psát písně pro dosud neexistující kapelu. Když ji o rok později s kamarády konečně postavil, pojmenovali se čínským slovem označujícím školu bojových umění. Překlad pěkně vystihuje fakt, že Kwoon hrají podle vlastních pravidel v žánru, kde většina muzikantů obvykle jen následuje slavnější vzory. Debutové album Tales and Dreams vydané vlastním nákladem v roce 2006 propojovalo dynamiku tichých a hlučných kytarových pasáží se sofistikovanou elektronikou a vokály a kapele vysloužilo srovnání se Sigur Ros, múm, Explosions in the Sky nebo Godspeed You! Black Emperor.
 
Jakkoliv debutová deska rozhodně nezapadla, o výraznější průlom Kwoon se postaral hlavně klip k písni I Lived On The Moon. Meditativní animovaná fantazie režiséra Yannicka Puigiho si vysloužila hned několik prestižních cen včetně těch z barcelonské přehlídky Art Futura nebo italského festivalu P.I.A.F.F. K úspěchu krátkého filmu rozhodně přispěla také vrstevnatá atmosférická hudba Kwoon a klip jim otevřel cestu k spoustě nových fanoušků i za hranicemi Francie.
 
Kompozice z druhé studiové desky When the flowers were singing vydané v prosinci 2009 zavádí kapelu až do hájenství soudobé vážné hudby, v níž smyčcové nástroje přirozeně prorůstají s burácivými kytarami a společnými silami kreslí imaginární světy na pokraji snění. Delikátnější a dospělejší deska se setkala s příznivým ohlasem kritiky a například český server post-rock.cz zvolil ve své výroční anketě Kwoon objevem roku 2009.
 
Kwoon jsou mistry intimních momentů, ve kterých meditativní čelo flirtuje se ztišenými vokály a delikátními kytarovými plochami a na obzoru se náhle zjeví magický moment epického vyvrcholení, který zaručeně dostane posluchače do kolen. Podobné zážitky si určitě odnesou i návštěvníci jejich koncertu v Paláci Akropolis 6. prosince.
 
Více informací a audio/video ukázky:
http://www.kwoon-music.com
www.myspace.com/kwoonmusic
http://kieslowski.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=f3nmeD7TCVQ&feature=plcp
 
 
Kwoon – diskografie:
Tales and Dreams (2006)
When The Flowers Were Singing (2009)
EP The Guillotine Show – (2011)
 
Oceněný videoklip k písni I Lived On The Moon: http://www.youtube.com/watch?v=xTysF1E4Ft0&feature=player_embedded
http://kieslowski.cz/
 
Napsali o Kwoon:
 
„Kwoon nabízí emoční zážitek, který může nabídnout jen málokterá kapela. Jejich hudba je epická a zároveň jemná – nikdy nesklouzne do nabubřelosti nebo trapného sentimentu. Tato deska si zaslouží nehynoucí slávu mnohem více než známější kapely, které se pokouší o něco podobného. Je to překrásná, okouzlující a nenapodobitelná hudba. Umělecké dílo.“
 
(Sonic Abuse – www.sonicabuse.com)
 
„Kwoon jsou kapela, kterou je těžké si nezamilovat. Můžete si je zařadit do post-rockového šuplíčku s kapelami  jako jsou Sigur Ros nebo Mono a obdivovat jejich milou povahu a dobré úmysly. Navíc balí svoje nahrávky do nádherných obalů, a aby toho nebylo málo – jsou to Francouzi.“
 
(Decoy Music – www.decoymusic.com)
 
„Je třeba uznat, že kapela stvořila výtečný mix běžných elementů svého žánru, přidala spoustu vlastních vylepšení a výsledkem je posluchačský zážitek, který je stejně příjemný jako je překvapující.“
 
(Sputnik Music – www.sputnikmusic.com)
 
 
www.palacakropolis.cz
 
 
Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis,, Ticketpro a Ticketstream
260,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
260,- Kč +poplatky v předprodejích
320,- Kč  na místě


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0301 s